gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

31.10.2022 Karlovarský Bankrot rozpuštěný, vypuštěný a znovu napuštěný Napsal uživatel davy    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Karlovarský Bankrot rozpuštěný, vypuštěný a znovu napuštěnýZačnu odjinud. Shodou okolností jsem před pár měsíci třídil staré časopisy a hned první, na který jsem narazil, obsahoval důležitý článek, který jsem už od jeho zveřejnění dlouhodobě udržel v paměti, přestože všichni muzikanti včetně mě jsou sklerotici a článek pocházel ještě z minulého tisíciletí. Byl to rozhovor s uměleckým vedoucím Pacifiku Tonym Linhartem, vyšel v časopise Folk a country č. 1/1999 a pořídil jej Tomáš Hrubý.
 
30.07.2022 Nová hudební tradice v Plané nad Lužnicí Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Nová hudební tradice v Plané nad Lužnicí Tradice nového hudebního večera byla započata 23. července na plovárně v Plané nad Lužnicí. Toto krásné místo vedle řeky má pódium pro muzikanty a je jako stvořené k tomu, aby zde hudební tradice trvala i nadále. Slavnostního "výkopu" se ujala kapela Cihelna a spol., zde však vystupující pod názvem Cihelna trio. Hrála ve složení Marek Máca Cihlář (akustická a basová kytara, zpěv), Magdaléna Cihlářová (piano, zpěv) a Dominik Hloušek (elektrofonická kytara)...
 
26.07.2022 Jak se rodí festival aneb Folkový Pluháč jinak Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jak se rodí festival aneb Folkový Pluháč jinakVětšinou se tady popisuje, co se na jaké hudební akci stalo, kdo tam hrál a jak to tam vypadalo. Zmínit se však o tom jak takový festival vzniká přímo na místě, tu možná ještě nebylo. Tedy jak probíhá výstavba, kdo se na ní podílí a kdo je vlastně potřeba v den akce. Denní posun v činnostech je zdokumentován na fotkách manželů Esserových...
 
15.07.2022 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti – 13. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti – 13.V dalším dílu Hvězdy jihu na TV JČ1 si Jarda Hnízdil pozval vodníka. Nevěříte? Koukněte na video a zjistíte, že to není daleko od pravdy. Jiří Krška a Rybníkáři cestují po jižních Čechách se svým vodnickým hudebním a pohádkovým repertoárem v tuto dobu nazvaným Léto 2022 s Rybníkáři. V nejbližší době je najdete 16.července v Horní Plané a 30. července ve Staňkově u Chlumu u Třeboně.
 
13.06.2022 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 12. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 12.Českobudějovický Láďa Latka je stále věrný akustické kytaře. Uvolněná atmosféra jeho hudby je už řadu let nosná, byť léta působil v kapelách zcela odlišných žánrů. Překvapením pro mne, ale zároveň smutkem, že mi unikne příležitost vidět a slyšet naživo, je formace Láďa Latka trio. Bicí (nebo cajon), housle, kytary, všechno slouží výraznému textu a zpěvákově přednesu. 
 
23.05.2022 Výsledky Republikového finále Dětské Porty Napsal uživatel Brigita Kytka Vidimská    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Výsledky Republikového finále Dětské PortyV sobotu 21. května 2022 proběhlo v Kroměříži Republikové finále 31. ročníku Dětské Porty. Porota ve složení Miloš Keller (Country radio), Ivona Křivánková (ředitelka ZUŠ Kroměříž), Vojta Nosek (hudebník a dřívější vítěz Dětské Porty), Jan Kamír (hudebník a zástupce firmy Bluetech, která dlouhodobě finančně tuto soutěž podporuje) a Miroslav Řeha (učitel zpěvu a hudebník) rozhodla v jednotlivých kategoriích takto:
 
20.05.2022 Hudebníci vybrali přes sto tisíc na výzkum Alzheimerovy nemoci Napsal uživatel Ricardo Delfino    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Hudebníci vybrali přes sto tisíc na výzkum Alzheimerovy nemociNa dobročinném koncertě na podporu výzkumu léčby Alzheimerovy choroby vystoupili zpěvák a textař Robert Křesťan, multiinstrumentalista Luboš Malina a frontman skupiny Cop Míša Leicht. Jedenáctým ročníkem akce Mrakoplaš kontra Alzheimer se pořadatelům zdařilo získat více než 100 000 korun, za deset let pořádání události vybrali již přes tři čtvrtě milionu. Hudební vystoupení doprovázené aukcí raritních předmětů...
 
11.05.2022 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 11. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 11. V dalším dílu cyklu Hvězdy jihu na TV JČ1 padla do oka moderátorovi pořadu Jardovi Hnízdilovi čerstvá semifinalistka Porty ze svitavského oblastního kola Alena Střelečková anebo vlastně Alishi. Pochází z Českých Budějovic a hraje, dle jejích slov, "asi folk". V její tvorbě můžeme zachytit prvky country, blues, bluegrassu, bigbítu, kam až sama dovolí. Přímo z ní srší radost ze života. Tak se s ní račte seznámit.
 
02.05.2022 Mladá generace ve folku Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Mladá generace ve folkuŘekněme si hned na úvod a na rovinu, že folk je z příbuzných žánrů (folk, country, trampská píseň a bluegrass) jediným, který se neustále vyvíjí, čerpá podněty ze svého, nejen hudebního, okolí a přibývají mu posluchači. Pokud chci představit mladou folkovou scénu u nás, musím se nutně zmínit o Portě. Tento festival, či chcete-li soutěž, již více jak pět desítek let představuje to nové a také nejlepší, co se v příslušných žánrech děje...
 
28.04.2022 Folkového Anděla získal Vladimír Mišík za album Noční obraz Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Folkového Anděla získal Vladimír Mišík za album Noční obrazVe středu 27. dubna se v pražském Veletržním paláci udělovaly Ceny Anděl za rok 2021. V kategorii Folk získal Anděla Vladimír Mišík za album Noční obraz. Za nemocného Mišíka cenu převzaly jeho tři děti a s poděkováním se přidala kapela Petra Ostrouchova, která s Mišíkem album nahrávala. V kategorii Folk byl ještě nominován Kuba Horák za album Kluk z Husovky a Žamboši za album Světlojemy.
 
19.04.2022 Jak jsme hodnotili desky v roce 2021 Napsal uživatel Tomáš Doug Machalík    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jak jsme hodnotili desky v roce 2021Hodnocení desek za určitý rok na tomto serveru se fakticky uzavírá až na konci března roku následujícího, aby i na poslech alb vydaných v předvánočním období bylo dost času. Za rok 2021 jsme do hodnocení zařadili 37 alb. Pokud žebříček sledujete, nebo alespoň čtete články na tomto serveru, už víte, že nejvyššího průměru dosáhlo album Noční obraz...
 
13.04.2022 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti – 10. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti – 10.Třetí sloka vznikla 21. dubna 2010 v Písku. Kapela se nejprve odrazila od převzatých písní, postupně převážil vlastní repertoár a dnes hraje hudbu klasifikovatelnou jako folk s výrazným zaměřením na vícehlasy. O všem, jak to s kapelou bylo a je, si ve studiu Televize Jižní Čechy Jarda Hnízdil povídá se zakládajícími členy Třetí sloky. Dámskou polovinu zastupuje Anička Cibulková, tu pánskou Pepa Novák...
 
11.04.2022 Hodnocení desek 2021 - Vladimír Mišík, Žamboši a Kuba Horák Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Hodnocení desek 2021 - Vladimír Mišík, Žamboši a Kuba HorákHodnocení desek 2021 - Vladimír Mišík, Žamboši a Kuba HorákHodnocení desek 2021 - Vladimír Mišík, Žamboši a Kuba HorákJe, ale vlastně nemusí být náhoda, že v Hodnocení desek 2021 na FOLKtime se na prvních třech místech umístila alba, která získala nominace na Cenu Anděl 2021 v kategorii FOLK. Na vyhlášení Andělů si počkáme do 27. dubna, jak to dopadlo u nás se dozvíte právě teď.

 

 
15.03.2022 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 9. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 9. Dnešním hostem Jardy Hnízdila na JČ TV1 v pořadu Hvězdy jihu je opravdová legenda folku nejen v této části kraje. Známé je jeho působení v Minnesengrech, spolupracoval s Nezmary, pardubickou Stopou a od roku 1982 s ...a spoly v různých sestavách. Hodně čerpá z jihočeských lidových písní, nebrání se však ani inspirovat se na zahraniční scéně. 20. března oslaví šetasedmdesáté narozeniny. Pavel Lohonka Žalman.
 
16.02.2022 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 8. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 8.Hvězdy jihu a moderátor Jarda Hnízdil - to už k sobě neodvratně patří na TV JČ1. Únor přináší již 34. díl a tentokrát do studia zamířila pro mnohé z nás neznámá kapela La Vina. To ovšem ctěný pan moderátor dobře ví, co v tomto uskupení dřímá a rozhodl se ji představit blíže. Natáčení probíhalo trochu jinak než obvykle, to však nebránilo tomu, aby se ukázalo, že se nemýlil. Posuďte sami, zda je tomu tak.
 
21.01.2022 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 7. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 7.I v tomto roce pokračuje v televizi JČ 1 seriál Hvězdy jihu s moderátorem Jardou Hnízdilem. Tentokrát si pozval člověka, který, jak sám říká, zapisuje své životní zážitky do textů. Ve své hudební podstatě lze připodobnit ke Spolektivu, také měl ve svém hraní 18 let pauzu. Od roku 2013 působí ve třetí kapele, s každou natočil album a nyní chystá další. O tom všem i mnohém jiném hovoří v následném videu Tomáš Průša z Tábora.
 
06.01.2022 Pravidelné hudební pořady Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Pravidelné hudební pořadyPravidelné hudební pořadyPravidelné hudební pořadyZdravím čtenáře FOLKtimu ve 22. roce. Chtěl bych v této hudebně skromnější době připomenout pravidelné a nejen folkové hudební pořady povětšinou probíhající v různých rádiích ne přímo zaměřených na folk a podobné žánry.
 
31.12.2021 PF 2022 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
PF 2022Milí čtenáři a příznivci FOLKtime.cz, děkujeme vám za všechna vaše přání k novému roku. I my vám přejeme hlavně zdraví, štěstí a budeme se těšit na setkávání s vámi a skvělou muzikou i v roce 2022. Ať se vám daří a brzy na shledanou!
 
 
24.12.2021 Půjdem spolu do Betléma... Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Půjdem spolu do Betléma...Milí čtenáři, přejeme vám krásné a spokojené Vánoce, hodně zdraví, štěstí a spoustu dobré muziky v roce 2022. Bude nás těšit, když nám i v novém roce zachováte přízeň. Buďte zdrávi a mějte se rádi.
 
16.12.2021 Okénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 6. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Prosincovým hOkénko Jardy Hnízdila a jiné zajímavosti - 6.ostem v pořadu Hvězdy jihu na Televizi Jižní Čechy se stal Zdeněk Zajíček. Odkud ho můžeme znát? Kdysi hrával ve Spolektivu či moderoval v již zaniklém Eldorádiu. Dnes natáčí v českobudějovickém rozhlase publicistické pořady a je zde zároveň webeditorem. Se svojí ženou spolupracuje na projektu Bohemiano, skládá pro něj muziku i texty a miluje kočky...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 59

Kalendář

<< Listopad 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
21222324252627
28    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

 • Country Rádio
 • Rádio Folk
 • Rádio Proglas
 • Rádio Samson
 • Rádio ČRo Olomouc