gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

12.01.2024 Píšete? 50. ročník Trapsavce je zde pro vás Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Píšete? 50. ročník Trapsavce je zde pro vásTrampská literární soutěž Trapsavec, která se v letošním roce dočkala už 50. ročníku, otevírá své brány autorkám a autorům, jejichž dílka jsou tematicky zaměřená na přírodu, trampování a toulání po zemi, skalách i vodě. Uzávěrka 29. února 2024 se již blíží.
12.12.2023 Podpořte knihu k padesátinám Trapsavce Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Podpořte knihu k padesátinám TrapsavceV příštím roce vyvrcholí slavnostním ohněm jubilejní 50. ročník naší trampské literární soutěže Trapsavec. Vzhledem k tomu, že tolik let ve znamení trampských písmenek, ať už vložených do povídek či vtesaných do veršů si zaslouží nějaké trvalé připomenutí, chystáme k tomuto jubileu knížku.
09.06.2023 A čtvrtý jezdec je Vladimír a 12 ztracených Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
A čtvrtý jezdec je Vladimír a 12 ztracenýchPoslední květnový víkend patřil tradičně už 49. ročníku Trapsavce. Nedaleko od Lanškrouna vzplál slavnostní oheň, zazněly všechny vítězné příspěvky a autorky a autoři si převzali ceny. O průběhu ohně, výsledcích, zajímavostech celé akce i všem co se odehrálo, se nejlépe dozvíte na webových stránkách soutěže.
08.02.2021 Píšete, fotíte, tvoříte? Trapsavec a Trasa jsou opět tu Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Píšete, fotíte, tvoříte? Trapsavec a Trasa jsou opět tuMěsíc únor je posledním měsícem, během kterého můžete přihlásit do literární soutěže Trapsavec svá dílka, a tak přinášíme propozice 47. ročníku.
Pro fotografy, grafiky, kreslíře a šikovné tvůrce otevírá svůj 28. ročník soutěž Trasa.
09.10.2020 Hodiť si to a Virus Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Hodiť si to a VirusVelkým a příjemným překvapením byla velmi úspěšná mladá autorka ze Slovenska, která si odvezla z letošního ročníku Trapsavce čtyři ceny. Básnička Hodiť si to zvítězila ve své kategorii a získala o pouhé dva body méně než absolutní vítěz tohoto ročníku. Povídka Virus je skvěle aktuální, nápaditá a vtipná. Navíc byla napsána v lednu letošního roku. Vzpomeňte si na tu dobu, takže přidám i další přednost, kterou je dokonalá předvídavost budoucího dění.
25.09.2020 Na vrcholu Třemošné a Vzpoura - Trapsavec 2020 zná vítěze Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Na vrcholu Třemošné a Vzpoura - Trapsavec 2020 zná vítězeV odloženém termínu v sobotu 19. září na Blatensku se autoři a autorky dočkali vyhlášení cen 46. ročníku Trapsavce. Na slavnostním ohni byly předány ceny a předneseny všechny vítězné příspěvky. Nechybělo tradiční muzikantské Trapsavytí tentokrát s Robym Čechákem, veletrh vydané trampské literatury, křty nových sborníků a seminář s porotou. Své vyhlášení i výstavu zde měla i poněkud mladší sestra Trapsavce soutěž fotografů, grafiků a trampských všeumělů Trasa. 
24.07.2020 Kaple svaté Anny a A tak jsem zůstal sám Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Kaple svaté Anny a A tak jsem  zůstal sámTentokrát náš výběr směřuje do kategorie autorek a autorů nad 23 let. Báseň Kaple svaté Anny se termínově hodí k červencovému svátku. Oceněná próza A tak jsem zůstal sám vás dovede do (ne)uvěřitelného trampského světa. Do letošního slavnostního ohně s vyhlášením výsledků už zbývají jen dva měsíce.
19.06.2020 Hlavou proti zdi a Vandr k dědečkovu hrobu Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Hlavou proti zdi a Vandr k dědečkovu hrobuDo Trapsavce přispívají autoři a autorky buď specializovaní pouze na poezii nebo prózu, ale také ti univerzální, kteří zásobují obě kategorie. V mnoha případech obě úspěšně. Jedním ze současně přispívajících takových autorů je Petr Dolyk Doležal. Obě dílka jsou vybrána z loňského Trapsavce.
05.06.2020 Ku spáse a Morbus insanabilis Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Ku spáse a Morbus insanabilisVzhledem k virovým komplikacím budou známy výsledky letošního ročníku Trapsavce až v září, na které byl přeložen slavnostní oheň s vyhlašováním výsledků a předávání cen. Porota se už sešla a vcelku hladce se na počtu cen v jednotlivých kategoriích shodla. A tak i tentokrát saháme po zajímavých neoceněných příspěvcích z loňského ročníku.
06.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 45/2019 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 45/2019Mladší generace se zúčastnila tohoto ročníku v hojném počtu, ovšem Zlatý Trapsavec se opět vrátil do rukou jedné z nejúspěšnějších autorek Tapi. Tentokrát už popáté. Její Vandr s mobilem je vtipnou reflexí na mnohdy ne příliš oblíbené téma trampů. Neobvyklé množství udělených cen zejména v próze svědčilo o silném ročníku. Hafrana doplnil při organizaci Tom Racek a Trapsavec se úspěšně začal přibližovat neskutečnému 50. ročníku.
05.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 44/2018 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 44/2018Přestože slovenští autoři a autorky se od prvního ročníku pravidelně zúčastňovali a odvezli si řadu cen, tak na svého prvního Zlatého Trapsavce si museli počkat až do roku 2018. Petr Joko Jokl po několika předchozích oceněních v minulých letech tentokrát nenašel přemožitele. A protože v soutěži stále nepanovala spokojenost s nižším počtem mladých autorů a autorek byla vyhlášena soutěž Ulov si svého Youngpsavce.
04.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 43/2017 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 43/2017Slavnostní oheň s přednesem vítězných prací a předáváním cen proběhl za nádherného počasí nedaleko Blatné a po letech na odpoledním Trapsavytí skvěle zahrála Falešní karta. Nejvyšší cenu si odvezl Tomáš Daněk za prózu Tetička a termoprádlo, vtipně postavený příběh pojednávající o tom, co všechno může správné oblečení způsobit.
03.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 42/2016 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 42/2016Dvaačtyřicátý Zlatý Trapsavec putoval do rukou zkušeného autora Miloše Hlávky, který v Trapsavci získal již několik cen. Nečekanou zajímavostí tohoto ročníku se stal třetí nejvyšší počet próz v historii. Ovšem víc než počty byla potěšující stále vysoko postavená laťka vítězů. Poprvé se objevila putovní cena Malý Trapsavec, která nejmladším autorkám a autorům již udělována byla, ale neměla svoji fyzickou podobu.
02.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 41/2015 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 41/2015V organizační činnosti už pokračoval sám plzeňský Jan Hafran Frána. Počet příspěvků opět povyrostl a opět se stalo, že díky anonymitě příspěvků si Zlatého Trapsavce odvezl sám organizátor soutěže za povídku drsně a dokonale odrážející dobu, ve které se zrodila. Trapsavec nakročil do čtvrté desítky ročníků opět ve skvělé kondici.
01.05.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 40/2014 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 40/2014Draculea se loučí a Hafran dál pokračuje v organizování. To, že soutěž dokázala vždy po určité době najít nové pořadatelské zázemí, ji torpédovalo do pozice nejdéle trvale probíhající literární soutěže v naší republice. Čtyřicátý oheň na Vysočině ve Strážku úspěšně završil tedy další období. Hrály k tomu skvělé kapely Tempo di vlak a Ozvěna.
30.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 39/2013 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 39/2013Soutěž se mohla opět vrátit k rozdávání cen v kategoriích poezie a prózy do 23 let. Celkový počet prací opět rostl. Organizátor Hafran vydává autorům a autorkám v edici Trapsavecké miniatury jejich profilové sborníky. Zlatý Trapsavec tentokrát skončil v rukách dosud neznámého a nového autora Dollyka. Neuvěřitelně uvěřitelná story o osadě s podivným názvem.
29.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 38/2012 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 38/2012Počty soutěžních příspěvků pozvolna opět začínaly růst, celá čtyřicítka autorů a autorek se objevila v Trapsavci poprvé, ale čas na obnovení kategorie do 23 let ještě nepřišel. Do řad organizátorů se dostal Jan Hafran Frána a byl to impuls velmi úspěšný. Zlatý Trapsavec 2012 báseň Limity řemeslně skvěle zpracovaná, nápaditá opět potvrzující, že Fenik patří do autorské špičky.
28.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 37/2011 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 37/2011Slavnostní oheň číslo 37 s vyhlášením výsledků a předáváním cen měl velmi zajímavé prvenství. Nezúčastnila se ho organizátorka Draculea, která trávila tou dobou čas v porodnici. Ale parta okolo Trapsavce to zvládla. A Trapsavec se už konečně mohl pyšnit vlastními webovými stránkami. Podruhé Zlatého Trapsavce získal Vašýk za povídku napsanou takřka dokonale.
27.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 36/2010 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 36/2010I mezi Trapsavci už převládl digitální svět, a tak poprvé stačilo příspěvek do soutěže poslat e-mailem. Další změnou se stalo dočasné zrušení kategorie poezie a prózy do 23 let pro malý počet příspěvků. A aby změn nebylo málo, tak avalonský Tony ukončil svoji pořadatelskou činnost a v této práci pokračovala Draculea. Zlatého Trapsavce si odvezla opět poetická Aťka.
26.04.2020 Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 35/2009 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Povídky
Zlatý Trapsavec na dnešní den č. 35/2009Díky tomu, že soutěžní práce hodnotí porotci anonymně, tedy dopředu neznají jména autorů a autorek, stalo se to, že pětatřicátý Zlatý Trapsavec se dostal do rukou jednoho z organizátorů Tonyho. V próze do 23 let dokonce poprvé žádná cena nebyla vůbec udělena.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 24

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
1920212223
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc