gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

03.11.2022 Kosmonautovy rozhovory: Jiří Kačer Mrázek ze skupiny Mošny Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Kosmonautovy rozhovory: Jiří Kačer Mrázek ze skupiny MošnyPro další pokračování rozhovorů jsem si tentokrát nevybral autora z řad písničkářů, ale člena brněnské skupiny Mošny Jiřího Kačera Mrázka. Dotazy směřovaly k letošnímu jubileu kapely, vzpomínkám na začátky Mošen, ale i na současnost skupiny.
 
27.10.2022 Rozhovor s Kosmonautem: Michal Vaněk Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Michal VaněkPro pokračování rozhovorů se zajímavými autory jsem oslovil písničkáře a divadelníka Michala Vaňka. Ptal jsem se na jeho účinkování ve folkové skupině Zhasni i na jeho aktuální hudební tvorbu.
 
19.05.2022 Rozhovor s Kosmonautem: René Souček Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: René SoučekDalší z našich výrazných písničkářů, kterému jsem položil pár otázek, byl René Souček. Odpovědi jsou uvolněné a René se s tím nemaže, což je jenom dobře. Otázky mířily na jeho hudební začátky i desky a koncertní spolupráci. Dostali jsme se i ke zhodnocení současného folku a jeho vztahu k hudebním cenám.
 
18.05.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 9. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 9.Už to téměř vypadalo, že seriál o streamujících muzikantech v covidové době skončil. Jenže není to tak úplně pravda. Vzpomněl jsem si na uskupení, které není sice zcela do folkova, mne však zaujali svojí spontánností, živostí a nadšením, kterou v oné době dávali najevo ať ze studia nebo ze střechy nevím jaké budovy. Tak jsem oslovil kapelu Mňága a Žďorp, za níž na otázky odpověděl jejich frontman, Petr Fiala.
 
16.05.2022 Teresa Salgueiro: Místo krve jsme měli květiny Napsal uživatel Milli Janatková    PDF Tisk Email
Rozhovory
Teresa Salgueiro: Místo krve jsme měli květinyOkouzlující umělkyně s mimořádným hlasem více než třicet let zosobňuje symbol svého rodného Portugalska. V roce 1986 začala působit ve skupině Madredeus, se kterou nahrála devět alb. Chuť se rozvíjet ji dále vedly k sólové tvorbě, vydala například O Mistério nebo novější album O Horizonte. Tvořit dvouhodinový a velmi živý rozhovor s touto osobností bylo potěšením ucha, mysli a tajemné smyslnosti.
 
09.05.2022 Rozhovor s Kosmonautem: Martina Trchová Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
xnxxx-online-porn.com
Rozhovor s Kosmonautem: Martina TrchováV dalším pokračování rozhovorů jsem se ptal Martiny Trchové, která díky své tvorbě patří k našim nejvýraznějším autorkám a interpretkám. Ptal jsem se na její začátky, hudební alba i cenu Anděl, kterou v roce 2016 získala za svoji desku Holobyt. Od hudby jsme se dostali až k jejímu malování i třeba k tomu jak ji ovlivňuje aktuální dění na Ukrajině. Dozvíte se co chystá a kam si její písně můžete přijít poslechnout.
 
04.05.2022 My3.avi: Nacházet rozumný balanc mezi realitou a snem Napsal uživatel Džexna, Kytka    PDF Tisk Email
Rozhovory
My3.avi: Nacházet rozumný balanc mezi realitou a snemPražská skupina My3.avi vydává další autorské album Realita sen. Křest proběhne 12. května v Malostranské besedě. Při té příležitosti jsme se sešli s Honzou Špalkem, abychom si popovídali nejen o novém CD, ale i o poměrně dlouhém období, kdy o kapele nebylo moc slyšet...
 
25.04.2022 Rozhovor s Kosmonautem: Ivo Cicvárek Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Ivo CicvárekV dalším pokračování série setkání, si přečtěte rozhovor s brněnským autorem a hudebníkem Ivo Cicvárkem. Otázky směřovaly k jeho tvorbě, ale postupně jsme se dostali až k názorům na současný folk i hudební kritiku.
 
21.04.2022 Rozhovor s Kosmonautem: Jenoféfa Beta Napsal uživatel Kosmonaut    PDF Tisk Email
Rozhovory
Rozhovor s Kosmonautem: Jenoféfa BetaRozhovor s písničkářkou, která vystupuje pod jménem Jenoféfa Beta. Její písně si můžete poslechnout v programu Café open mic 26. dubna v brněnském Café Práh a to společně s dalšími účinkujícími.
 
06.04.2022 Fookin Guns aneb mládí na irský způsob Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Fookin Guns aneb mládí na irský způsobRadost, nadšení, vášeň, drajv – to všechno čiší z mladé kapely Fookin Guns se zaměřením do Irska. Pub (ač třeba na český způsob), whiskey nebo irské pivo, s tím se můžeme setkat všude tam, kde se tato čtveřice 5ti lidí objeví. Tomu tak bylo i na nedávném křtu kapely Cihelna a spol., kde jako hosté zahráli svůj set skladeb na podiu a poté i o přestávce jen tak od stolu...
 
28.03.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 8. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 8.Tentokrát není autorem streamů jednotlivec, nýbrž skupina nadšenců pohybující se kolem plzeňského baru Pivotečka. Jejich série nazvaná Hrajeme!Tečka nám představila řadu zajímavých interpretů a kapel. A ve svém počínání určitě chtějí pokračovat. Se svými postřehy přispěl Milan Srvátka.
 
21.03.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 7. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 7.Jednou z mála dam, které se streamování věnovaly, je Pavla Aschenbrennerová, známá jako Ashena. Můžete ji potkat s kytarou převážně v moravské části republiky. Dříve měla kapelu, nyní hraje vlastní písničky sama. Ze všech doposud dotázaných příšly její odpovědi absolutně nejrychleji.
 
14.03.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 6. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 6.Kdo zná jméno Martin Neumann? To tady asi moc lidí nezvedne ruku. A když řeknu Kofe? Tak to už asi budete vědět. Tento člověk, mnohdy i se svým kamarádem Vlnou a Standou, připravil 13 dílů, které, stejně jako jeho následné povídání, nebylo a není na … Však kdo zná tvorbu Martina, tak si domyslí. Kromě toho se Kofe věnuje i výtvarné tvorbě. Tak si vytvořte dle následných odpovědí obrázek, co je tento muž vlastně za člověka.
 
07.03.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 5. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 5.Dušan je tu Jakodoma, Petrova Cihelna - pod tím vším je podepsaný muž jménem Dušan Bitala. V době covidové nás pravidelně zásoboval živými streamy prokládanými nahrávkami z festivalu Okolo Třeboně, který mu pravděpodobně přirostl k srdci. I pro něj jsem připravil tři otázky, na které velmi rád (stejně jako i předchozí představení streameři) odpověděl.
 
01.03.2022 5P alias pět profesí Ondřeje Fencla Napsal uživatel Dušan Trličík    PDF Tisk Email
Rozhovory
5P alias pět profesí Ondřeje FenclaHovoříme spolu v malém sále domu kultury ve Vsetíně, kde před dvanácti hodinami skončil koncert Jana Hrubého a tria, který byl beznadějně vyprodaný. Venku nevlídno a na východě se začalo zlověstně blýskat...
 
28.02.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 4. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 4.Tento muž proslul na facebooku svými Koncerty z hajzlíku. Hraje vlastní tvorbu, ale i od mnohých českých folkových interpretů. Někdy se objeví sám, jindy s doprovodem. Obzvlášť saxofon zní velmi zajímavě. Rád zahraje na přání. Nemá stálý čas, objevuje se náhodně. Jak sám tvrdí, dle momentální nálady. Dále už hovoří pan Radim Flender.
 
21.02.2022 Ve jménu streamů - rozhovor – 3. díl Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor – 3. díl V dnešním pokračování rozhovorů s lidičkami, kteří ze svého domova směřovali do našich domovů prostřednictvím streamu je žena. Kromě vlastní tvorby vyznává i tvorbu světově uznávaných interpretů jako jsou Beatles, Sting či další jiní. Nebrání se ani lidovému tónu. Račte se začíst do odpovědí Lucie Redlové.
 
15.02.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 2. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 2.Dnes je na řadě další „streamer“, který zahraje v podstatě kohokoliv vás napadne. Včetně vlastní tvorby. Proto je jeho hudební nabídka v každém díle velmi pestrá. Často se zaměřuje i na výročí či situace, které jsou kolem data jeho premiérového vysílání. Seznamte se s jeho názory. Jan Řepka.
 
07.02.2022 Ve jménu streamů - rozhovor - díl 1. Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve jménu streamů - rozhovor - díl 1. V době, kdy bylo velmi nepříznivo k hraní muziky v klubech či na venkovních akcích, našlo se několik hudebníků, kteří se rozhodli bavit své příznivce prostřednictvím živého streamu přes Facebook či Youtube. Někteří se objevili nárazově, jsou tu však i ti, jejichž „skóre“ už má dost vysoké číslo. Jedním z nich je i písničkářka Sára Nová se svým pořadem Spolu. Její počet dílů přesáhl už číslo 100...
 
30.08.2021 Flow Track v. Jen tak tak, aneb Návrat k původnímu názvu Napsal uživatel Pavel Černý    PDF Tisk Email
Rozhovory
Flow Track v. Jen tak tak, aneb Návrat k původnímu názvuJiž nějakou dobu je prezentováno, že kapela Flow Track si změní název na starý známý Jen tak tak. Požádal jsem jeho kapelníka Pavla Jarčevského, aby nám řekl jak běžela historie těchto hudebních těles.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 15

Kalendář

<< Březen 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc