gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

20.02.2008 6. základní kolo Notování pod Vyšehradem aneb Pravá Vorechova reportáž Napsal uživatel Lukáš Vořech Pokorný    PDF Tisk Email
Reportáže

Pro název reportáže z posledního základního kola Notování (7. 2. 2008) jsem si dovolil použít Belmondova drobného žertíku, kterým k ní diváky lákal. Odpustíte-li mi tento výstřelek, můžeme se společně vydat napříč výkony jednotlivých vystupujících, z nichž pro některé už je dobojováno.

 
28.01.2008 5. základní kolo Notování pod Vyšehradem Napsal uživatel Lukáš Vořech Pokorný    PDF Tisk Email
Reportáže

Notování pod Vyšehradem trochu připomíná hokejový turnaj. Z pátého základního kola 3. ledna 2008 v Trojické vybrali diváci a Pořadatelská rada další dva semifinalisty. Byl to boj nervy (někdy i uši) drásající. A nyní vám poskytnu takové pořadí soutěžících, jaké by se líbilo mně.

 
27.12.2007 4. základní kolo Notování pod Vyšehradem Napsal uživatel Lukáš Vořech Pokorný    PDF Tisk Email
Reportáže
Pokud Vás zajímá můj osobní názor na šest soutěžících těles a jednoho hosta v rámci 4. základního kola hudební soutěže z podhradí Vyšehradu, pak byste se měli začíst do tohoto článku. Opět jsem seřadil interprety dle toho, jak na mne zapůsobili. Na šestém místě by u mne skončil Jiří Šmidt a povedlo se mu to i v diváckém hlasování.
 
22.11.2007 Třetí základní kolo Notování pod Vyšehradem Napsal uživatel Lukáš Vořech Pokorný    PDF Tisk Email
Reportáže
Překvapivě vyrovnaný souboj předvedli písničkáři a malá hudební seskupení ve třetím základním kole Notování pod Vyšehradem v P-klubu v Trojické ulici na počátku listopadu. V následujících několika odstavcích bych rád seřadil umělce tak, jak se jevili dobří mě.
 
23.10.2007 Notování pod Vyšehradem, II. základní kolo slovem i obrazem Napsal uživatel Cimbura    PDF Tisk Email
Reportáže
Notování 4. října za dveřmi a hlavní zpravodaj FOLKtimu pro tuto soutěž, Tomáš Pohl, se vrací ze zahraniční pracovní cesty s virem zahnízděným na horních cestách dýchacích. Domácí léčba neodkladná. "Že to zvládneš, viď?" mi opět zaševelil do mobilu šéfredaktor a mě nezbylo, než neprotestovat.
 
27.09.2007 Rozednívání pod Vyšehradem aneb Ochutnejte Arnošta! Napsal uživatel Cimbura    PDF Tisk Email
Reportáže
Pro nejbližší základní kola Notování pod Vyšehradem připravila dramaturgie malý předvánoční triptych hostí, kteří po soutěžní části večera představí svá letos vydaná debutová CD. Prvním z této trojice bude písničkář Arnošt Frauenberg, m.j. účastník prvního ročníku naší soutěže, se svým albem Rozednívání, které vznikalo od ledna do května letošního roku v tymákovském Jumbu
 
17.09.2007 Notování pod Vyšehradem, I. základní kolo slovem i obrazem Napsal uživatel Cimbura    PDF Tisk Email
Reportáže

Do Notování 6. září 07 zbývalo už jen pár hodin, když mi šéfredaktor FOLKtimu zavolal, že mají s blížícím se FOLKomínem takovej šupec, že na Notování nemůže nikdo z redakce přijít. Nechtěl-li jsem, aby pravidelné reportáže ze soutěže na tomto serveru ztratily kontinuitu, musel jsem se postarat sám.

 
21.06.2007 Horký vecer o šesti chodech Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Představte si večeři, skládající se ze šesti vynikajících jídel. Po krátké přestávce vám přinesou další skvělé jídlo. Plní dobrot máte pak na lístku označit, které jídlo z prvních šesti bylo nejlepší. Naštěstí se hudby nedá přejíst, ale v podobné situaci byli diváci, kteří přišli 7. června 2007 hlasovat na finále 4. ročníku soutěže Notování pod Vyšehradem v P-klubu Trojická.
 
05.06.2007 Bleskovka o 2 vstupenky na finále Notování pod Vyšehradem Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Reportáže
Již pozítří vyvrcholí IV. Ročník Notování pod Vyšehradem. Z celkem tří semifinálových večerů postoupili do finále jejich diváčtí vítězové - skupiny Bodlo a Epy de Mye a písničkář Jirka Řehulka.
 
19.04.2007 Bodlo do finále bez úrazu Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Seznam soutěžících na druhém semifinále soutěže Notování pod Vyšehradem 5. dubna 2007 zněl velmi zajímavě. Potvrdil, že soutěž je třeba chápat především jako příležitost si zahrát a nelze k ní přistupovat bez určité míry nadhledu. V opačném případě by musely být udělovány ceny v kategoriích, protože vedle sebe soutěží vynikající písničkář, kapela hýřící melodickými nápady či jiné, stejně dobré uskupení muzikantů, tvořící zcela jinou kategorii.
 
14.03.2007 Je to na vás! Napsal uživatel Olga Harfelová    PDF Tisk Email
Reportáže
To byl úvodní pokyn, který dostali diváci prvního semifinále Notování pod Vyšehradem. Základní kola už totiž skončila a postupující kapely, dua a písničkáři teď budou soutěžit ve třech semifinálových a bojovat o postup do finále. Jak tedy probíhalo a dopadlo první semifinálové kolo?
 
08.02.2007 Vecer pro psy a vybité baterky Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
První, koho jsem před zahájením 6. základního kola soutěže Notování pod Vyšehradem první únorový den roku 2007 viděl, byli členové jihlavské kapely Epy de Mye. Přijeli o hodně dřív a nebyli jako vždy tři, ale čtyři. Lucka Cíchová vedla na řemínku novou členku kapely, krásnou fenku, které se ujala. Lucčinu basu nesl galantně Honza Přeslička a zbytek nástrojů třímal Lukáš Kazík.
 
30.01.2007 Zmena programu pod Vyšehradem Napsal uživatel Cimbura    PDF Tisk Email
Reportáže
Na poslední chvíli se mění startovní listina 6. základního kola Notování pod Vyšehradem v P-klubu Trojická 10 ve čtvrtek 1.února 07! Z důvodu onemocnění Evy Pavlíkové nastupuje místo ní náhradník - jihočeské trio Epy de Mye. K jiným změnám, oproti sestavě ohlášené v reportáži Tomáše Pohla Přeletky letí do finále ze 17. 1. 07, by dojít nemělo.
 
17.01.2007 Preletky letí do semifinále Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Není lehké odejít z vánoční a novoroční hostiny a vrátit se k všednějším dnům i jídlu. Mezi Vánoci a Silvestrem jsem v Telči mlsal z bohatého výběru špiček české folkové hudby. První čtvrtek v roce 2007, tedy 4. ledna, jsem se vrátil k zpátky k "běhu folkbyznysu". Ten večer se v P - klubu v Trojické konalo 5. základní kolo soutěže
 
22.11.2006 Dušicková slavnost pod Vyšehradem Napsal uživatel Olga Harfelová    PDF Tisk Email
Reportáže
Pokud jste ve čtvrtek 2.11. zamířili do Trojické, mohli jste se zúčastnit jedné dušičkové slavnosti. Tak totiž Cimbura nazval další kolo hudební soutěže Notování pod Vyšehradem, které krátce po půl osmé večerní začalo. Celou slavnost zahájilo duo Quaoar tvořené sestrami Zuzkou a Klárou Vytiskovými.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další > Konec >>

Strana 5 z 7

Kalendář

<< Únor 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 812
13
2026
27     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc