gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

13.05.2004 Závodka, restaurace, nebo piknik (Jarda Síbrt)    PDF Tisk Email
Názory

aneb
(nejen) folkové léto pohledem náročného (?) posluchače

Blíží se nám období letních hudebních festivalů a festiválků. Mnozí už si na některé z nich brousí zuby, pokukují po programech, byť předběžných a neúplných. Valná část návštěvníků se patrně chystá na "osvědčené" akce, menší bude hledat a zkoušet něco nového. Vybírat je jistě z čeho. Během léta se snad každý den odehraje nejméně jeden takový podnik.

Podle čeho si však budou potencionální účastníci vybírat? Jsou opravdu zdravě kritičtí, nebo spíš nenároční či dokonce lhostejní? Chtějí za málo peněz hodně muziky, nebo jsou ochotni zaplatit za kvalitu? Pojedou na stejná místa i přes výhrady, které měly vloni? A mají vůbec nějaké výhrady? Za čím vlastně na festival jedou? Je to opravdu za hudbou, z ní plynoucí pohodou a zábavou, nebo spíš za zábavou v doprovodu hudby?

To jsou všechno otázky, které by si měli položit v první řadě pořadatelé festivalů. Možná, že ne vždy se na ně dá najít ta správná odpověď, ale to ani není tak úplně nutné. Pravda totiž nikdy nestojí uprostřed, v zprůměrované a rozbředlé š

foto: Vítek Školník Urban ©

Pardubický Slunovrat na ilustračním snímku

Foto: Vít Školník Urban ©

edi všech názorů. Na uvedené otázky (a spoustu dalších) by si pořadatel měl dokázat odpovědět jasně a konkrétně, ale odpověď nemusí hledat ani v médích, na žebříčcích hitparád, ani v anketách o desítkách tisíc respondentů. Pro festival je patrně vůbec nejdůležitější, aby měl jasnou představu v první řadě právě on. Představu samozřejmě nejen o dramaturgii, ale i o průběhu a
organizaci akce, o tom, komu bude určena, tedy pro koho a za jakým účelem ji vlastně pořádá. Pořadatel je ten, který určuje charakter festivalu. Druhou věcí je, jak svou představu dokáže naplnit či se k ní alespoň přiblížit.

I zde však platí, že méně většinou znamená více, a že je třeba stavět od základů, postupně a trpělivě. Tak jako v jiných disiplínách, majících co dělat s kulturou, se také tady hodnotí řemeslo, nápad, vkus, vtip, funkčnost a mnoho dalších věcí. Z tohoto pohledu se totiž řada (velkých) festivalů jeví v leckterých ohledech dost uboze, neboť jejich pořadatelé staví často na betonovém plácku ohromné paneláky, které pojmou horu lidí, ale jsou svým průběhem spíše nudné, šedivé a jeden jako druhý. Důvody jsou obecně známé. Je to jednodužší, výhodnější, není k tomu potřeba zvláští invence ani výjimečných schopností, vše se dá postavit z prefabrikovaných dílů.

Naštěstí je tu však situace jiná než na trhu bytů, a tak nemusíme být vděčni za garsonku v paneláku, ale můžeme si svobodně vybrat, zda chceme bydlet na sídlišti, v provinčním městečku, na vesnici, nebo se rozhodnout pro dobrodružnou samotu, kde nás nečekají na první pohled tak velkolepé zážitky, ale o to více nás mohou překvapit svou hloubkou, intimitou a bezprostředností. Bohudík jsou tu i pořadatelé, kteří mají odvahu budovat spíše členité vesničky, kam sice zdaleka nevejde tolik lidí jako do paneláku, ale zato se se všemi stačíte potkat, vyhnete se městskému hluku, shonu a stresu, své zážitky stačíte doprožít a vstřebat.

Stejně tak, jako je dlouhá řada otázek a odpovědí, které jsou důležité pro pořadatele festivalu, klade si jistě spoustu otázek i divák, i když většinou jen podvědomě a bez zřetelných odpovědí. Ale zkuste si některé otázky položit jasně a odpovědět si na ně co možná nejobjektivněji alespoň v rámci možností. Tedy vy, kteří jezdíte na festivaly především poslouchat hudbu (ať už se k dění kolem ní váže cokoliv dalšího).

Je na festivalu, který jste si vybrali, skutečně vše na prvním místě podřízeno hudbě?
Udělal pro to pořadatel skutečně maximum?

Jak se dá taková věc poznat? Stručně by se dalo říci, že pokud ano, záleží už jen a pouze na každé jednotlivé kapele a jednom každém divákovi, zda si odnese opravdové zážitky. Vytvořit takové prostředí není vůbec jednoduché a možná, že málokterému divákovi dochází, co vše musí pořadatel domyslet a kolik sil pro to vynaložit. Na druhou stranu to ale není ani nemožné a právě podle toho se dá posoudit opr avdovost pořadatelových úmyslů i jeho schopnost proměnit je ve skutky.

To, co se jeví na papíře či v myšlenkách jako jasné a srozumitelné, v praxi už často pokulhává a návštěvník se někdy nestačí divit,

foto: Vítek Školník Urban ©

Muzika v Hrádku u Rokycanna ilustračním snímku

Foto: Vít Školník Urban ©

co vše pořadateli nedošlo. Např.: že narážení piva a hluk od stánků s občerstvením ruší diváky i kapely; že velký pivovar je sice bohatý sponzor, ale je třeba počítat s řadou opilců; že když na jednu stranu hlediště umístí stánky s občerstvením a na druhou záchodky, budou diváci neustále chodit sem a tam; že když diváka nebaví aktuální program, je lepší aby dočasně odešel za jinou alternativou (a že je dobré, aby ji měl), než rušil své okolí; že když pořadatel nevyznačil žádné průchozí trasy, není kudy projít, a tak se budou všichni neustále navzájem přeskakovat; že je dobré, aby měl divák dostatek informací o všem, co ho jistě bude zajímat (kde co najde, proč nehraje kapela, která je na programu,?); že skoro každý si potřebuje někde na chvíli odpočinout od dlouhého proudu hudby; že mnohý divák značně pocítí rozdíl mezi dostupnými a ochotnými pořadateli a nevrlou ochrankou, která je zde jen proto, aby divákovi pod záminkou bezpečnosti odebrala plastikovou láhev s pitím za účelem zvýšení konzumace sponzorského piva; že nedostatečný zvuk, nebo jen nulová komunikace se zvukařem během festivalu může pohřbít i dobrý program; že jen klobásou s pivem se bude podstatná část diváků od rána do večera živit spíše z nouze než s opravdovou chutí atd. atp.

Pokud člověk dělá něco poprvé, je vcelku normální, že mu spousta věcí nedojde a leccos se mu nepovede. Zarážející však je, že řadě pořadatelů, z pohledu návštěvnosti poměrně "úspěšných" akcí, nedocházejí ani po několika ročnících věci očividné, které jsou z organizační stránky vcelku zásadní a chce se říci snad i "samozřejmé". Když nestačila kapacita záchodů, občerstvení, vchodů a východů, míst k pohodlnému sezení, zkrátka vlastně ničeho, bylo by dobré (nebo spíše nutné) vymyslet, jak ji v příštím ročníku navýšit, a pokud se to nepodaří, omezit holt kapacitu návštěvnosti a vydělat o něco méně peněz. Ještě více zarážející by však mělo být, že se na takovéto akce tolik lidí stále vrací. Proč pouze "mělo" a ne "je"? Protože se zde odpovědi nabízejí, ale jsou dosti smutné. Je to možná stejné, jako ptát se, proč stále spousta lidí považuje za normální to, když jim v hospodě přinesou pivo pod mírou a většina z těch, co to za normální nepovažují, nenajde odvahu ozvat se a nechat si přinést míru plnou.

Akce vzbuzuje reakci a na podobné podněty se téměř vždy ozvou mnohá "ale". Jenže ten, kdo již navštívil více festivalů a trochu srovnával, si může položit otázku: Jak je možné, že někde něco funguje až překvapivě dobře, zatímco jinde vůbec? A to byla dosud řeč pouze o organizaci, nikoliv o programu. I na něm se totiž dá alespoň z čási poznat, zda chce pořadatel oslovit co nejvíce diváků, lákaje je na skvělou chuť "všeobsahujícího dortu pejska a kočičky" nebo jen získat dostatečný počet spolutvůrců, kteří by se rádi podíleli na oslavě skutečného hudebního svátku s řadou překvapení a pečlivě vybraných chodů.

Náročnější návštěvník některých akcí se opět neubrání pocitu, že kdyby byl jejich dramaturg trenérem fotbalového či hokejového týmu, asi bychom spíš sledovali opatrnou, obranou hru "na výsledek", než odvážnou kombinační hru plnou útoků

foto: Vítek Školník Urban ©

Mezi ploty na ilustračním snímku

Foto: Vít Školník Urban ©

a zajímavých akcí, takovou, po které diváci s chutí zatleskají mužstvu za výkon, i když zrovna nezvítězilo. Stejně tak zatleskají i soupeřům a odnášejí si domů opravdový zážitek. Ale kolik dramaturgů umí takovou hru s divákem rozehrát? Místo toho spíš sledujeme "all star teamy v hlavním vysílacím čase", patřící se svou stále stejnou nabídkou již téměř k inventáři některých akcí, které sice předvedou výkon který nezklame, ale jedná se jen o "exhibici v rámci sbírky na charitu", ve které chybí jiskra "hry na život a na smrt".

Je jasné, že festivalové dění může neblaze ovlivnit řada věcí, ale na počátku a konci každého festivalu stojí vždy jeho pořadatel. On vymezuje hřiště, určuje jasná pravidla pro všechny, ať již jde o diváky, kapely, sponzory, stánkaře, novináře,? vybírá a vytváří prostředí, ve kterém se vše bude odehrávat, on si volí spolupracovníky, se kterými se pokusí dosáhnout nejlepšího. On je ten, který musí všechny zmíněné (a řadu dalších) přesvědčit o síle svých úmyslů a jejich nezpochybnitelnosti. Ač se to nemusí na první pohled zdát, on do značné míry vytváří kulturu a nasazuje laťku v první řadě sobě. Jedním z prvních jeho cílů by mělo být vytvořit příjemné a důstojné podmínky pro muzikanta i diváka. Pokud jsou jeho úmysly liché, nebo z nich kdekoliv sleví, je to znát. Přejme mu tedy, ať se mu vše daří, ale buďme zdravě kritičtí. Uvědomme si, že čím větší akce, tím více nás pořadatel potřebuje. Staňme se tedy spolutvůrci a dejme mu jasně najevo, co chceme a co vše se dá ještě zlepšit. Připomeňme mu, že máme na výběr. Nelžeme mu do očí, jak se mu vše báječně daří, pokud to není pravda. Tím nepomůžeme ani jemu, ani sobě, ani hudbě, o kterou tu jde.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Měsíčňan  - Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |62.84.157.xxx |13.05.2004 09:35:00
Zajímavý a podnetný clánek,rozhodne inspirující jak pro poradatele,tak pro diváky,k tomu snad není co dodat.Možná se ozvou nejací pocadatelé nebo diváci a mohlo by to vyvolat celkem podnetnou a zajímavou diskuzi,která by mohla být prínosem všem stranám
Black Bart the P08  - Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |62.177.98.xxx |13.05.2004 20:07:00
Pokud mohu prispet svojí skromnou poznámkou, pak bych chtel ríci, že urcité zkušenosti s dopisováním prímo poradateli mám. Po lonském a predlonském rocníku jednoho opravdu VELKÉHO festivalu porádaného opravdu VELKÝM poradatelem, jsem si s tímto vymenil nekolik mailu práve ve snaze upozornit na veci, které by podle mého názoru, mohly doznat zlepšení. Setkal jsem se s pomerne nevrlou reakcí a bylo dokonce lehce naznaceno, že když se mi to líbí, abych holt zmenil špajz.
Proste jsem si dovolil moc. Tisíce nadšených návštevníku, stovky dekovných a pochvalných dopisu, sláva až do nebe. Kdo by stál o názor nejakého platícího štoury?
Také mám pocit, že nekteré (zvlášte ty velké) festivaly se zacínají podobat oktoberfestu, ale chápu, že se s tím dá težko neco udelat. Platí tady jednoduchá rovnice: bez penez není festivalu, bez sponzora nejsou peníze, bez konzumace není sponzor. Proto je treba i z pódia naznacovat lidem, jak vynikající je ten ....(název piva si doplnte sami) a jak je treba dbát na pitný režim. Když nebudou lidé pít, sponzor nebude mít tržbu a príští rok si nejaký sponzoring nakrásne rozmyslí. Zacarovaný kruh. Avšak netreba upadat na mysli. Porád je lepší, když je generálním sponzorem nejaký pivovar, než kdyby to byly treba cokoládovny, nebo výrobce dámských hygienických potreb.
Nebo se vám snad líbí predstava Moravského Brabce, jak upozornuje obecenstvo, že je nejvyšší cas zaskocit si ke stánku pro další tabulku Milky, nebo Honzy Dobiáše tázajícího se sugestivne v hledišti prítomných dam, zda si nezapomely vymenit....
Zubrik  - Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |212.65.242.xxx |13.05.2004 22:26:00
Kazdy je nejaky, s tim nic nenadelas. Ale nehazej flintu do zita, vsichni takovi nejsou. Napriklad na FOLKtime nebo na nasem festivalku Folkomin si radi poslechneme chvalu, ale jeste radeji diskutujeme s temi kdo maji pripominky a navrhy ke zlepseni, neb to je prave ten motor a cesta vpred. Takze lidi hura do nas, uz se tesim na vase namety
petr  - Re: Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |212.24.128.xxx |14.05.2004 10:05:00
A nemuže i to být zacarovaný kruh?Folkomín bude lepším a lepším,až se stane nejlepším a taky nejvetším a potom už budou jen starosti se sponzorem a ne se zajímat o další podnetné návrhy.Jenom filozofická úvaha - nic ve zlým.Až tak vážne jsem to nemyslel
Jarda  - Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |217.194.34.xxx |14.05.2004 11:00:00
Ahoj já se tedy ozývám jak jsem výše nabádán. Mám pocit, že o nás diváky ani tak nejde, dej peníz za vstupné a tím s tebou koncíme tak mi to nekdy pripadá, A vše je ješte umocneno informací o cene vstupenky na letošním "Festival za vodou" . Byl jsem lonským úcastníkem tohoto festivalu a byl jsem nad míru spokojen jakým zpusobem byla má hudby milná dušicka nakrmena a za jakou cenu, opravdu paráda. Obzvlášt si zaslouží pochvalu styl festivalu a výber úcinkujících o který se postaral dramaturg a sice pokud mne pamet neklame Zuzana Teichnannová! Ale jinak bych težko hledal jakési vybocení z rady, tedy pokud jde o pozitiva. Zázemí pro diváky tedy nic moc, to co se nazývá možnost stanování v areálu lodenice je jen vykosená cást brehu reky Opavice s nástrahami na Vaše podlážky stanu, s hygienou si nikdo asi starosti delat nemusí reka tece vedle. A mohl bych pokracovat, ale o to tu nejde, jde o prístup dle proklamace ve vzkazích "Vaše vzkazy se neztratí Stránky festivalu jsou v provozu po celý rok! Pište nám maily ci reagujte prímo zde." Nestál jsem nikomu za odpoved na muj byt rýpavý Email ohledne ceny vstupu. A tak at si hledám duvody pro razantní zvýšení ceny vstupného jaké chci, porád mi z toho vychází jen ty prachy, když jsme loni vydelali za takových podmínek Xxxxx letos jim tam hodíme ješte Frantu xxxxxx a zvedneme vstup na XXX., a bude! Tím nechci ríci, že poradatel nemuže vydelat, ale co investice do areálu a zázemí vše se bude jednou pocítat.Ješte k posledním vetám Jardy Síbrta "Uvedomme si, že cím vetší akce, tím více nás poradatel potrebuje. Stanme se tedy spolutvurci a dejme mu jasne najevo, co chceme a co vše se dá ješte zlepšit. Pripomenme mu, že máme na výber." Podle mne je to práve naopak pokud je to tak velká akce, má své od sponzora a za vstupné a nic nikoho nezajímá. A ptám se jak dát jasne najevo co chceme zlepšit, když nikdo nechce poslouchat. A zároven si odpovídám, ano pripomenout, že máme na výber a jet jinam jedine pokles návštevnosti prinutí organizátora jednat a zlepšit to co je zapotrebí. Tot muj názor jak dát jasne najevo co chceme tedy nebýt ovce
Jaroos  - Re: Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |213.220.209.xxx |14.05.2004 11:06:00
Pokud se nepletu, tak dramaturgyní festivalu Za vodou je Alena "AlíK" Kucerová... Jen tak pro porádek...:-
Jarda  - Re: Re: Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |217.194.34.xxx |14.05.2004 13:05:00
Je to možné, asi se vloudila chybicka, nekde v hlave mi to z lonska znelo a tak jsem to tam prdnul. Pokud je to tak jak píšeš obema se tímto omlouvám !!! Neby jsem to na stránkách festivalu schopen najít. Ješte jednou prijmete mou omluvu
Jaroos  - Re: Re: Re: Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |213.220.209.xxx |14.05.2004 13:13:00
No stránky jsou www.zavodou.cz Kdo by to rek...)) Ale myslim, že jméno dramaturga tam uvedeno není. V každým prípade co jsem zaslech je to moc príjemná a dobre dlaná akcicka
Jarda Síbrt  - Re: Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |62.24.73.xxx |14.05.2004 13:49:00
Tak nejak to bylo myšleno ;o
Jarda Sibrt  - Re: Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |62.24.73.xxx |14.05.2004 14:06:00
No, ja bych to s temi sponzory tak cerne zas nevidel a ani s tou rovnici bych tak uplne nesouhlasil. Vynalezavy poradatel najde ruzne moznosti plneni a dokaze se sponzorem jednat tak, aby vysledek byl oboustrane vyhodny a zaroven vyhovujici. Nesmi se ale od nej nechat hned od zacatku prevalcovat a vse mu dovolit (tzn. chtit ho za kazdou cenu).
Myslim, ze je dost festivalu, kde se se sponzory neobtezuje nad ramec vkusu. Sponzorstvi preci neznamena jen mit to nejvetsi logo na podiu a vsechny interprety ve firemnim tricku.
A nekteri poradatele dokazi podnikat se sponzory divy. Zajimavym prikladem byl treba v Telci pristup k internetu s rychlym pripojenim zdarma. (Kolik lidi napsalo e-mail svym kamaradum, ze jsou prave v Telci a jak je to tam super... Vcetne redaktoru posilajicich aktualni clanky...
Alena Kučerová  - Re: Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |81.30.252.xxx |14.05.2004 16:14:00
Zdravím,
dovolím si reagovat na príspevek výše:
- ad Táborení
Vykosená louka na brehu reky Opavy je, myslím, ideálním místem pro kempování. Pokud je však nekdo nárocnejší, urcite si muže na internetu ci v telefonním seznamu najít nejakou ubytovnu ci pension z blízkého Hlucína nebo Ostravy.

- ad Hygiena
K dispozici loni byly a letos opet budou toalety a umývárna s pitnou vodou firmy TOI TOI + toalety, které jsou pevnou soucástí areálu Lodenice.

- ad Ceny vstupného
Mylná predstava horentních zisku vetšinou vychází z toho, že návštevník nemá absolutne predstavu o tom, co kolik stojí. Verte, že nebýt tech zminovaných log sponzoru, ceny vstupného by se musely pohybovat mnohem a mnohem výše. A to nemluvím o zisku, ale pouhém rentování. Toto rozhodne není lukrativní pole pro zlatokopy.

- ad Vysoké vstupné
S výší vstupného je to asi tak, že vždy se najde nekdo, pro koho to bude moc. S tím se ale bohužel nedá nic delat. Samostatný koncert jednoho jediného z interpretu, kterí na festivalu vystupují (BUTY, Karel Plíhal, Ivan Mládek, Wabi Danek, Pavel Dobeš, Jirí Schmitzer, Kamelot, Robert Krestan, Mnaga a Ždorp, Honza Nedved? viz www.zavodou.cz) se mnohdy nepohybuje o moc níže než cena vstupenky na celý den. Trídenní permanentku pak mužete koupit v predprodeji za 420,- Pro nekoho to bude akorát, pro jiného príliš, verte, že je nám líto.

- ad pripomínky
Vaše vzkazy a pripomínky se neztratí, pokud k nám dorazí.

Zamyšlení nakonec:
Zkuste se na loga sponzoru na pódiích, plotech, ve zpravodajích, na webových stránkách? NEdívat na neco, co vám hyzdí pekný výhled, ale na NEKOHO, KDO Z DOBRÉ VULE PODPORUJE I VAŠÍ PRÍZNI BLÍZKOU KULTURU a ciní ji vám DOSTUPNOU. Verte, že takových není mnoho.

Pekný den!
Alena Kucerová
www.zavodou.cz
Jarda  - Re: Re: Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |217.194.34.xxx |14.05.2004 18:36:00
Ahoj Re na nekolik ­ad !
-ad Táborení
máš svou pravdu o ideálním míste, ale zažil jsem lepší
- ad Hygiena
nejak si nemohu vzpomenout kde,že byly loni ty umývárny s pitnou vodou ? Skutecne se nepamatuji . TOI ­TOI si upomínám.
- ad Ceny vstupného
Asi by stálo za to vzít do ruky kalkulacku a zacít pocítat a pak bych se asi divil, ale nikdo mi zatím nedal takový podnet abych to udelal, snad tato diskuze mne donutí a pokusím se o to. Pouhé proklamace o tom, co jak moc stojí mne nepresvedcí.
- ad Vysoké vstupné
zde je pravda naprosto jasne vyjádrena, porád budou vstupy pro nekoho príliš drahé!
- ad Pripomínky
Pokud k Vám nedorazí za to my nemužeme,ale poradím Vám, jednoduše vybírejte svuj Email když ho máte nebo není Váš ? viz.: info@zavodou.cz.
- Loga Sponzoru
Nedospel k jednoznacnému názoru jak se na ne dívat, ale budu o tom premýšlet.

To vše v úcte k Vám jako k poradatelum, jednoduché to jiste nemáte. Prijmete prosím ješte jednou pochvalu za lonský rocník. Uvidíme se letos, budu tam.
Měsíčňan  - Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |81.27.192.xxx |14.05.2004 22:23:00
Já to trošku vezmu z pohledu jiného a trochu s nadhledem :)-dost velký problém na nekterých festivalech je hygiena,neríkám,že na všech,ale když prijede kapela,za sebou x km,v léte-horko,vyleze zpocená z auta a má jít hrát a nemá si kde umýt ruce,je to nepríjemné hrát se zpocenýma rukama...
Problém jídla-klobás a baget mají úcinkující i diváci za léto plný zuby,ale na dost festivalech bývájí na výber bohužel jen tyto dve možnosti-v horším prípade jedna...
Další vec-obcas nepríjemné zmeny a nedodržení casového harmonogramu a už tradicního skluzu..místy i pro diváka dost nepríjemné..
Zas na druhou stranu-deštové varianty z 90% fungují bezvadne,na to jsou poradatelé dobre pripraveni,ale co proti maximálnímu horku?Snad jen pivo...nekdy podobné teploty jako okolní vzduch....atd...není to jednoduché porádat festival a vyjít vstríc všem stranám,ale v záveru až na pár vyjímek jsou všichni spokojení,diváci bez penez,poté co utratili za vstupný,kapely na nule poté co prolily hrdlem honorár a poradatel dá-li Buh,sponzori,hezké pocasí a slušnej pocet návštevníku,o nejakou tu kacku na tom líp,ale vetšina z úcastnených stran si snad odnáší hezký vzpomínky....Zkrátka-bez poradatelu nejsou diváci,bez kapel by nebyly festivaly,bez diváku taky ne a bez poradatelu by nebyli diváci atd..všechno to navazuje na sebe a z toho vyplývá,že to všichni delaj proto,že je to baví,no ne?? :) Hezký léto
Black Bart the P08  - Re: Re: Re: Re: Závodka, restaurace, nebo piknik   |80.188.148.xxx |15.05.2004 08:51:00
Já bych chtel jen trochu zmírnit to možná príliž príkré Jardovo hodnocení celé akce (Za vodou).
Je to pekný festácek, byli jsme tam s Jardou loni a líbilo se nám tam (me dokonce i presto, že jsem byl díky akutní strevní viróze nucen víceméne abstinovat a držet dietu). Budeme tam i letos a zase se nám tam bude líbit, o tom jsem presvedcen.
Chybející sprcha je fakt, ale zarízení podobného druhu se nenachází ani na Zahrade a jaký je to festival!
Ty dva dny bez sprchy se dají prežít, zvlášt když nedaleko je hlucínská šterkovna ­ ideální místo ke koupání.
Chápu že Jardovo rozladení pochází z razantního zvýšení vstupného oproti lonsku, ale s tím se asi nedá nic delat, zdražuje se všechno.
Jinak bych ale chtel festival Za vodou všem doporucit. Už lonský první rocník byl organizacne i dramaturgicky zvládnut takrka bezchybne, a letos to urcite bude ješte lepší.
Jen jednu malou pripomínku bych mel. Podle mého názoru by mel každý slušný festival skoncit nejpozdeji do nedelního poledne. Nedelní prehlídka koncící až nekdy k veceru možná nevadí nám ostravákum, kterí to máme domu pár minut, ale lidem, co prijedou z daleka to muže pripadat nešikovné. Bud vyckají záveru produkce a pak se budou težko dostávat domu a nebo odjedou drív a zase jim treba neco zajímavého utece. Takže to je jen muj malý podnet poradatelum, kterým držím palce aby se letošní akce povedla minimálne stejne dobre jako lonská.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
1920212223
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc