gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

07.01.2010 Kam míří FOLKtime? Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Názory

Pamatujete starý FOLKtime? Nemyslím starou grafickou podobu stránek, ale jeho úplné začátky? Kdy vycházel formou internetového časopisu a jeho každé nové vydání se objevilo jednou měsíčně. Oproti tehdy už zavedenému Internet Folku (později přejmenovanému na I Folk), o impériu Folk&Country nemluvě, od začátku nabízel jakousi alternativu.

 
29.10.2009 Ještě, že Dylan není Čech aneb Písničkáři sobě II. Napsal uživatel Ondřej V. Vejsada    PDF Tisk Email
Názory

Nejprve se musím omluvit za ne úplně etický přístup k psaní této kapitolky – budu totiž psát v první osobě. Jsou to přeci jen mé zkušenosti a tak budu raději čelit výtkám stran narcismu, než výzvám k zveřejnění, kde jsem ony zážitky slyšel. Děkuji za pochopení…Tak tedy postupně a pokud možno i stručně. Pocházím z hudební rodiny

 
27.10.2009 Ještě, že Dylan není Čech aneb Písničkáři sobě I. Napsal uživatel Ondřej V. Vejsada    PDF Tisk Email
Názory
V poslední době se mi naskytlo naprosto nečekaně více času a já se tak mohl pořádně „proposlouchat“ albem Boba Dylana. Přesněji řečeno alby, protože to jsou dokonce 4CD a vážně stojí za to si je minimálně poslechnout. Moc se mi líbí i ty nápěvy a motivy. Komplet se jmenuje Tree with Roots a jedná se o neoficiální dílo ve smyslu „posvěcení“ samotným autorem.
 
24.07.2009 A taková to byla sláva… Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Názory

Pamatujete s jakým nadšením se objevila na Zahradě úžasná novinka? Předscéna hlavního jeviště na amfiteátru, na které hraje písničkářka, písničkář, duo nebo početně či nástrojově méně náročné těleso, zatímco za zataženou oponou se připravuje a ozvučuje další kapela. Odpadly tak delší pauzy. Řešení skvělé především pro diváky a spíkry. Skvělé se vám to bude zdát ovšem jen do okamžiku než se stanete právě oním vystrčeným muzikantem.

 
17.06.2009 Další trapas z Těšína Napsal uživatel Klára    PDF Tisk Email
Názory

Také máte pocit, že dnešní folk trpí nedostatkem nosných témat? Že nemá proti čemu a proti komu bojovat? Že z těchto důvodů zanikne? Takovéto diskuse probíhají v posledních letech poměrně často. Nezasvěcený pozorovatel ovšem musí získat dojem, že se o zánik snaží žánr sám,

 
21.07.2008 Sbohem, pane Hálo Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Názory
Za jeden z nejlepších českých filmů pokládám Nebeské jezdce z roku 1968, který vyprávěl příběh našich letců ve Velké Británii. Roli popáleného stihače, který po pohledu na svou tvář v zrcadle spáchá sebevraždu, hrál zpěvák Karel Hála. Přiznám se, že šedesátá léta minulého století u mě patřila písním Semaforu a později bigbítu.
 
15.07.2008 Resuscitace Porty se zdařila. Povede se ji i uzdravit? Napsal uživatel Pavel Rada    PDF Tisk Email
Názory
Porta, kdysi největší hudební akce v Československu, v posledních letech marodila. Pak upadla do kómatu a byla při životě udržována uměle. I přes veškerou snahu však začaly vynechávat některé životně důležité funkce a bylo nutné přizvat odborníky a přistoupit k neodkladné resuscitaci.
 
09.04.2008 Dostanu víc, jinak nezahraju Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Názory
Musím se opravit. Napsal jsem do jedné diskuse, že výše honorářů profesionálních folkařů a celý kolotoč kolem smluv a vystoupení funguje dobře. Oprava zní: Většinou funguje dobře. Ozval se mi jeden už zkušený a letitý organizátor nejedné hudební akce.
 
06.03.2008 O ceské malosti Napsal uživatel BB the P08    PDF Tisk Email
Názory
Dvě jména: Markéta Irglová a Glen Hansard. Dnes je zná už skoro každý, minimálně u nás, jejich úspěch se, stejně jako sláva matičky Prahy, "hvězd dotýká." Ale vraťme se o pár let zpět. Dějství první: Náměstí Valašského Meziříčí, schody v podloubí.
 
14.09.2007 Jak vidíte FOLKtimisty? Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Názory
Mrzí mne, že se kastuje. Folkoví internetoví novináři (ani netuším zda toto označení je pro ony nadšence na místě) jsou poněkud přezíravě nazýváni "folktimisty" a je jim přisuzována konzervativnost, folková strnulost a lpění na čemsi dávno v žánru, i kousek za jeho neexistujícími hranicemi, překonaném.
 
14.02.2007 Opet StB a folkové osobnosti Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Názory
Lidové noviny přinesly v minulých dnech několik článků věnovaných folku. Bohužel v ne příliš příjemné souvislosti. Věnují se totiž kontaktům folkových zpěváků s komunistickou Státní Bezpečností (StB) před rokem 1989. Sobotní vydání Lidových novin se opět velmi podrobně věnuje novým skutečnostem údajné spolupráce Jarka Nohavici s bolševickou tajnou policií.
 
30.10.2006 Ve stáde Napsal uživatel Jakub Blesk Moravec    PDF Tisk Email
Názory
Naše doba je plná porovnávání, poměřování sil, úspěšnosti a popularity. O jednom takovém poměřování jsou následující řádky. V pondělí 9.10. vyvrcholila hitparáda 895 na 89,5, tedy na Country radiu. Posluchači sestavený playlist stanice končil posledními desítkami právě zmíněný den a čím jsme se dostávali výš, tím více jsem chvílemi žasl.
 
03.10.2006 Dopisy bez podpisu? Napsal uživatel Petr Sedláček    PDF Tisk Email
Názory
Dlouho jsem přemýšlel o tom, jestli vůbec má smysl tuhle úvahu psát. Nejsem první, kdo toto téma otevírá, a jistě ani poslední. Navíc jsem si vědom toho, že se pouštím do boje proti nepříteli mocnému, protože skrytému. Nicméně - věřím tomu, že člověk by měl některé věci dělat prostě jen proto, že jsou správné. Jednou možná padne i ten větrný mlýn.
 
15.08.2006 Festivaly, aneb není zlatem všechno co se trpytí Napsal uživatel Jiří Kopecký - Vespol    PDF Tisk Email
Názory
Původně jsem se domníval, že podobný článek vzniknout ani nemůže, nebo spíše nemusí, nicméně zážitky, které se chystám popisovat, jsou tak silné, že mne a celou kapelu k tomu takříkajíc donutily. Nedávno se na těchto stránkách v článku "Profesionálové?" rozebíralo chování některých muzikantů na festivalech. Rád bych se se čtenáři podělil o pohled z opačné strany,
 
30.06.2006 Profesionálové? Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Názory
Probíhá jeden z menších hudebních festivalů. Několik neprofesionálních kapel odehraje v naprosté pohodě a přesně podle dohody. Nastoupí hlavní host - je to profesionál a proto je s ním sepsaná vcelku podrobná smlouva. Podle ní za částku na poměry ve folku řekněme přiměřenou (osobně bych si dovolil říct, že i velmi slušnou) má hrát 90 minut.
 
29.06.2006 Na legendy nestrílet? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Názory
Podstatné jméno legenda bývá často používáno s přívlastkem žijící. Tím je zdůrazněno, že uvedený výraz je používán spíše pro události a osoby v čase minulém, v případě osob pro ty, které už nejsou mezi námi. Legendy, ať již žijící nebo mrtvé, má každý obor lidské činnosti a jistě je má i folk jako hudební žánr.
 
28.04.2006 Ácáci a bécáci Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Názory
Od narození se nějak dělíme, nějak se lišíme jeden od druhého. Někteří jsou chlapci, jiní děvčata, někteří jsou černí a někteří bílí. Dokud se lidstvo samo nezahubí klonováním, dostáváme se do škatulek tak nějak bez vlastní vůle. Kdysi dávno, když vládl našeho školství soudruh ministr Kahuda,
 
29.03.2006 Nakupujte v Bankrotu? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Názory
Řadu let jsem chodil nakupovat knížky do knihkupectví Na Můstku dole na Václavském náměstí. Někdy jsem jen tak procházel a prohlížel si knížky, občas jsem nějakou koupil, abych jimi znovu a znovu zaplňoval náš byt tři plus jedna. Měli tady i publikace, které nebyly běžně k dostání, díky kterým jsem objevil například básně Honzy Krejcarové,
 
20.03.2006 Folkoví trpaslíci Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Názory
Co se vám vybaví při slově kýč? Na prvním místě asi stáda trpaslíků a ostatních plastikových výtvorů lemujících spolu s prostitutkami naše příhraničí, kterému se dříve říkalo pohraničí a předtím Sudety. Jenže, co je vlastně kýč? Podle slovníku cizích slov je kýč naoko líbivé, ale bezcenné umělecké dílo. Kýč má ale širší obsah a vymezení.
 
17.03.2006 Ostudná Akademie Andelu? Napsal uživatel Milan Belmondo Plch    PDF Tisk Email
Názory
Víkendové noviny přinesly povětšinou kritický údiv nad výběrem akademiků hlasujících o cenách Anděl 2005. Sobotní Lidové noviny (11.3.2006) a ještě ostřeji Nedělní svět (12.3.2006) se opřely do pořádající agentury Petarda Production a.s.: "Takže si můžeme domýšlet, že české hudebníky oceňují lidé, kteří se rozhodují jen podle toho, co uslyší v rádiu, či co navrhne gramofirma? O Andělech rozhoduje mimo jiné redaktor pánského magazínu, který píše o dívčích vnadách, novináři z bulvárních deníků,
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 3 z 6

Kalendář

<< Únor 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 812
13
2026
27     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc