gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

21.06.2011 Neslýchané album pokřtěno ušními kapkami Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Neslýchané album pokřtěno ušními kapkamiAnděly ověnčená skupina Traband pokřtila 2. června v pražském klubu Futurum své další řadové CD Neslýchané. Zpočátku poloprázdné Futurum se začalo krátce po dvacáté hodině plnit a nakonec z toho byla velmi příjemná návštěva. Součástí standardního CD je i DVD, které obsahuje některé, léty prověřené, skladby tlumočené do znakového jazyka. Jako hosté, kromě překladatelů do znakové řeči, vystoupili např.
 
26.05.2011 Don't worry, be happy! Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Léto se blíží, s ním i neodmyslitelné festivaly, ale pro milovníky zhuDon't worry, be happy!debněného slova existuje nejedno místo, kde můžeme své ucho nakrmit po celý rok. Jedním z takových míst je i brněnská hudební kavárna Café Práh, do které 21. května 2011 přijel zahrát a zazpívat Jan Řepka... Honzova cesta do Brna nevedla pro člověka žijícího v Praze přímo po D1, jak by se mohlo očekávat, ale byla mnohem víc dobrodružnější.
 
23.05.2011 Folkový kvítek vykvetl podvacáté Napsal uživatel Olina H.    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Folkový kvítek vykvetl podvacátéFolkový kvítek, finále autorsko-interpretační soutěže písničkářů a kapel do 18 let, proběhl letos již podvacáté. Vše se odehrálo jako tradičně v příjemném prostředí letního kina na Konopišti, ale ještě než došlo na oficiální oslavy tohoto výročí, mohli jsme si vychutnat jednak spoustu hostů, muzikantů, kteří mají první krůčky na pódiích už dávno za sebou, ale hlavně sledovat
 
19.05.2011 V Zahradě mezi Nashvillem a Toledem Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Přibližně v polovině mezi návratem z nahrávacího studia Quad v americkém V Zahradě mezi Nashvillem a ToledemNashvillu a vydáním dalšího řadového CD vystoupili Robert Křesťan a Druhá tráva v takřka vyprodaném pražském KC Zahrada. Během skoro dvou hodin bez přestávky zazněly skladby staré i nové. Druhá tráva, která v letošním roce slaví 20 let existence, si jako dárek nadělila vydání dalšího řadového alba Marcipán z Toleda. Jak potvrdil kapelník Druhé trávy Luboš Malina,
 
27.04.2011 Plzeňský Jolly Band křtil své první „ofigo“ CD Napsal uživatel Petr Fanta + Džexna    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Plzeňský Jolly Band křtil své první „ofigo“ CDVe čtvrtek 7. dubna slavil plzeňský Jolly Band své osmé narozeniny. Jako dárek si nadělil první oficiální CD s názvem Kapička. V písničkách a skladbách většinou z vlastní dílny Žulíci mixují swing a folk okořeněný prvky jazzu a blues a jdou si někdy „občas“ i dosti trnitou, ale vlastní cestou.
 
21.04.2011 Jarní "Písnička pro Brno" Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Nadílka v podobě písničkářského vystoupení třech různých interpretů čJarní ekala na návštěvníky v rozkvetlé brněnské hudební kavárně Café Práh ve středu 6. dubna a podle početného, často usměvavého, obecenstva lze usoudit, že akce se stala příjemným zpestřením pracovního dne. A kdo se to vlastně na prknech, co znamenají Café Práh, představil?
 
18.04.2011 Devítka + Passage Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Devítka + PassageFolkové večery, které kapela Devítka dlouhá léta pořádala v Malostranské besedě, pro mne byly důležitým hudebním mezníkem. První středu v měsíci jsem si chodila nejen užít fajn večer s osvědčenou klasikou a partou kamarádů, ale také poznat něco nového a vždy byl zajímavý host. Postupně jsem tak objevila spoustu kapel a písničkářů. V roce 2005 z kapely odešli bratři bratři Hofrichterovi a Honza a Jindřiška Brožovi se od té doby objevují na podiu s kytaristou
 
28.03.2011 Country bál pro Vendy Napsal uživatel Renata =o)    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Country bál pro VendyO Vendy, mladé mamince z Plzně, které zkomplikovala těžkou životní situaci zákeřná nemoc, jsem se dověděla na jedné sociální síti asi před půl rokem. Asi jako každý jsem s ní soucítila a držela palce k úspěšnému boji s osudem. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si nedávno přečetla, že její přátelé z řad špičkových kapel zorganizovali dobročinnou akci, jejíž výtěžek bude věnován právě Vendy.
 
16.03.2011 Çava a Braxa v Salmovské Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Salmovská literární kavárna je, co pamatuji, místo setkáváníÇava a Braxa v Salmovské a koncertů, které mají klidnější atmosféru. Při rozlučkovém večírku U Náčelníka jsem se zeptal Michala Braxatorise, kdy hodlá vystupovat zase jenom s kytarou. Odpověď byla typicky „braxovská“ a proto jsem se tak nějak smířil s tím, že pokud ho budu chtít slyšet klasicky folkově, jako na, podle mého, skvělém CD Osamělý tyjátr,
 
07.03.2011 Zlatý Ztracený podzim Vladimíra Mišíka Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Ve stejný večer, kdy se v pražské Incheba aréně předávaly ceny AZlatý Ztracený podzim Vladimíra Mišíkanděl 2010, se o pár set metrů dál konal koncert, kde byla Vladimíru Mišíkovi předána Zlatá deska za album Ztracený podzim. Celý večer „otevřela“ skupina November 2nd se skvělou zpěvačkou Sašou Langošovou a mj. i s klasikem české baskytary Vladimírem Gumou Kulhánkem. Role předskokanů skupině slušela a se svým časem se popasovala víc než dobře. Pokud bude chystané, třetí řadové, album
 
17.02.2011 Co lze zvládnout za 6 týdnů? Jananas! Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Křtít debutové album, které během pár týdnů mezi vydáním a křtCo lze zvládnout za 6 týdnů? Jananas!em bylo nominováno na cenu Anděl 2010 v žánru Folk & country, se nepodaří každému. Konkurenty této prvotině jsou léty a cenami protřelí Traband s albem Domasa a Radůza za album Miluju vás. Kdože je tím kdo křtil jedno z nejlepších alb loňské sezony? Byla to skupina Jananas se svým stejnojmenným (pro rýpaly eponymním) albem.
 
03.02.2011 10. Pitkovický folk v obrazech Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
V sobotu 15. ledna se v Pitkovické hospodě, na předměstí Prahy, uskutečnil jubilejní 10. a v letošním roce první z řady festiválků Pitkovický folk. Kromě domácího Hlubokého nedorozumění vystoupili v Ptikovicích Kámen úrazu, Duo Svitky a Falešná karta. Při pohledu na účinkující bylo jasné, že večer neskončí poslední skladbou na pódiu. Ale vše ostatní si prohlédněte na následujících fotografiích.
 
28.12.2010 Jak se křtí „Před úsvitem“? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Jsou tomu tři roky, co skupina Garcia vydala svou prvotinu WovenJak se křtí „Před úsvitem“? Ways, za kterou pak získala nominaci na cenu Anděl 2007 v žánru world music, nominaci amerického serveru The indie acoustic project - deska roku v žánru Celtic (2007) nebo posluchači vyjádřený zájem - 3. nejprodávanější debut v ČR 2007 dle IFPI.cz. Nyní vydala Garcia u brněnského Indies Happy Trails další album - Before Dawn.
 
21.12.2010 Tři chlapi v ... klubech Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Když se sejdou tři výrazné osobnosti daného oboru, vyjde zTři chlapi v ... klubech toho většinou velmi zajímavý výsledek. Tria poskládaná z jindy sólových písničkářů nebo „frontmanů“ svých skupin mají pro mě punc pestrosti. Namátkou např. Redl, Lenk a Janoušek, Panoptikum – Kabelková, Kříž, Cicvárek nebo Ježibabinec – Kabelková, Trchová a Brožková. Ať se jednalo o krátkodobé nebo dlouhodobější projekty, vždy to stálo
 
30.11.2010 Recept na Nákyp k nakrmení uší i duší Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Festival Valašský nákyp vznikl v roce 1993 hlavně pro mladé kapely, kterým se nedostávalo možností představit svou tvorbu publiku. Každým rokem však kromě hudebních těles z Valašských končin byly přizvány i nějaké přespolní, republikově známější. Letos se v kulturním domě ve Vsetíně konal 23. října od 16:00 již 17. ročník.
 
20.10.2010 Folková tChýně, 10 let Hlubokého nedorozumění Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Když se snažím vzpomenout, kde jsem poprvé viděl a slyšel Hluboké Folková tChýně, 10 let Hlubokého nedorozumění nedorozumění, jednoznačně to byl jeden z mnoha jamů v altánu na Konopišti při Folkovém kvítku. Už tehdy mě zaujala jejich výdrž a repertoár, který zahrnoval všechno možné, co se kdy ve folku mihlo, nebo třeba jen i otřelo. V následujících letech jsme se potkávali častěji nejen na sejšnech, ale i na koncertech a festivalech.
 
30.09.2010 Fotoreportáž z Mohelnického dostavníku 2010 Napsal uživatel Olina + Klára    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
O posledním srpnovém víkendu 27-29.8. 2010 tradičně proběhl festival Mohelnický dostavník. Dojmy z letošního již 36. ročníku bychom vám rádi zprostředkovali pomocí krátké fotoreportáže. Hlavní cenu poroty si odnesla skupina Dobrá poloha, jejíž frontman Petr Sasín je i autorem nejlepší písně Šeříky.
 
22.09.2010 Setkání nejen sousedů Napsal uživatel Michal Spišák - Mišelin    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
V sobotu se na malé loučce před pensionem U Naděje na okraji vesnice Trávník sešli sousedé a pár příznivců Old - Time country. Setkání zahájilo duo Tereza a Tomáš Mackovi ze skupiny Ryba. Musím říci, že jsem ani nevěděl, kolik dobré hudby se dá ve dvojici zvládnout.
 
16.09.2010 V Kyjově čtrnáctého po čtrnácté Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Datum 14. 8. 2010 znamenalo pro kyjovské letní kino příliv muzikantů i diváků. Po čtrnácté zde probíhal festival s názvem Žalmanův folkový Kyjov. Letošní ročník se nesl ve znamení 40. výročí Poutníků. Ale popořádku. Úderem šesté večerní publikum uvítali moderátoři Pepa Štross a Vašek Souček. Hudební produkci zahájila Devítka, tentokrát i s hostem Petrem Novotným, kterého představila jako "dělníka muziky".
 
01.09.2010 Cop a Druhá Tráva v divadle Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Cop a Druhá Tráva v divadleVečer, kdy dvě přední bluegrassové stálice dokázaly, že i uprostřed festivalové sezony si jde užít příjemný večer v divadle. Ve vyprodaném Divadle Bez zábradlí uši i duši pohladily kapely Druhá tráva s Robertem Křesťanem a Cop. Cop večer zahájil s energií sobě vlastní. V průběhu koncertu ale došlo i na propojení obou kapel.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 4 z 5

Kalendář

<< Únor 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 812
13
2026
27     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc