gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.08.2012 Folková růže ve fotoreportáži Napsal uživatel Jiří Esser    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Folková růže ve fotoreportážiJak určitě víte, letošní Folková růže měla namále… Jenom díky partě nadšenců v čele s Pavlem Jarčevským  přece jen rozkvetla a můj osobní dojem je, že do velmi svěžího květu. Vyrašilo jí sice o pár okvětních plátků méně -  zkrácena o den a bez Nočníčků v kapli – přesto byla z pohledu posluchače úžasně vydařená.
 
23.07.2012 Poztrácené nitě Jakuba Nohy Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Poztrácené nitě Jakuba NohyZačátkem června vyšla nová deska kapely Jakub NOHA band. Nese název Poztrácené nitě a pokřtěna byla  v pondělí 11. června v Malostranské Besedě. Hostem večera byl Jiří Konvrzek se svými spoluhráči. Ti celý večer zahájili a ještě před přestávkou proběhl samotný křest. Kmotry CD se stali Vladimír Mikulec, na jehož stodole Folkové chalupy se natáčely základy desky.
 
16.07.2012 Rudolstadt 2012 v obrazech Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Rudolstadt 2012 v obrazechMilí čtenáři, dnes si zase tak moc nepočtete, ale doufám, že si mimo jiné rádi prohlížíte obrázky. Nejen vzniklé české festivalové prázdno na cyrilometodějsko-husovské svátky způsobilo, že jsem se po pěti letech zase vydal na skutečně světový a velký folk-roots-world music festival v německém Rudolstadtu (pouhých 350 km od Prahy). Dnešní fotoreportáž berte jako rychlou ochutnávku a příslib reportáže psané, kterou určitě v dohledné době vyhotovím.
 
11.07.2012 Potlach u Stráníků Napsal uživatel Jiří Esser    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Potlach u StráníkůUž 12. ročník Potlachu u Stráníků se konal v sobotu 23. června na Kozí farmě Vaška a Terezky Drexlerových v Kalku. Kouzlo takovýchto malých festiválků je v tom, že se posluchač cítí, jako by přijel domů. Krásné prostředí malé pohraniční vesničky v Krušných horách hostilo letos 11 kapel.
 
15.12.2011 Bylo to MASO! Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Je to již pár dní, resp. týdnů, kdy skupina Epy dBylo to MASO!e Mye pokřtila své druhé studiové album. První, Stopy nezmizí, vydali v roce 2009 u pražského vydavatelství Good Day Records. Druhé, záznam živého koncertu, s názvem Live in Matongo, si skupina vydala vlastním nákladem. Na obou prvních albech vystupovala Epy de Mye jako trio. Mezitím kapelu opustil Lukáš Kazík a Honza Přeslička se s Luckou Cíchovou trmáceli po hudebních prknech jako duo
 
14.12.2011 Cop v Rokoku Napsal uživatel Renata =o)    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Cop v RokokuTrampské Rokoko je projekt koncertů trampské hudby a jejích příbuzných žánrů v pražském divadle Rokoko. Průvodcem všech večerů je Vladimír „Vejce“ Čech. Na druhou adventní neděli večer byl pozván plzeňský Cop. Divadlo bylo obsazeno do posledního místa a pro velký zájem byly přidány i židle navíc.
 
28.11.2011 Do Náměšti za Folkovým špízem Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Do Náměšti za Folkovým špízemUplynulo několik měsíců od chvil, kdy venku bylo léto a do Náměšti nad Oslavou vedla jen jediná cesta za poznáváním a objevováním hudebních zážitků na jedinečných Folkových prázdninách. Bohužel, ty dny jsou v nenávratnu, ale jedna krásná výjimka tu přece jen je... V sobotu 5. listopadu 2011 se v prostorách místní Náměšťské sokolovny uskutečnil tradiční hudební festival s odpovídajícím názvem, Folkový špíz. Sice ho nemůžeme spojovat s žádným velkým
 
23.11.2011 Open Mic NA PRAHU Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Open Mic NA PRAHUV Praze v poslední době tolik oblíbená akce "Open Mic POTRVÁ" přivítala i do moravské metropole a v úterý 1. listopadu byl v kavárně Café Práh odstartován první večer s krycím názvem "Open Mic NA PRAHU". K tomu všemu byla i oficiálně zahájena moje historicky první fotografická výstava
 
07.11.2011 Jarret a My3.avi v Malostranské besedě Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Jarret a My3.avi v Malostranské beseděV neděli 30. října se v Malostranské besedě uskutečnil poslední ze tří křtů nového CD libereckého Jarretu Za hrany. Hostem byla pražská skupina My3.avi, které patřila první polovina večera. Po přestávce přivítal a liberecký Jarret krátkým vystoupením uvedl beatboxer Miras.  Jarret i na tomto novotou vonícím albu potvrdil svou příslušnost k současné hudební špičce
 
02.11.2011 Martina Trchová hostem Jana Řepky v Café Práh Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Martina Trchová hostem Jana Řepky v Café PráhS každým dalším koncertem v kavárně Café Práh, kterou mám možnost jako fotograf navštěvovat, cítím, že lidé o tuto scénu mají stále větší zájem. Jinak tomu nebylo ani ve středu 19. října na vystoupení Jana Řepky a jeho hosta, Martiny Trchové. Více o celém večeru napoví následující fotoreportáž...
 
24.10.2011 LOGR FEST 2011, kavárenský hudební večer Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
LOGR FEST 2011, kavárenský hudební večerPáteční večer 7. října se v brněnské hudební kavárně Café Práh odehrál ve festivalovém duchu, kdy během více jak pěti hodin dostaly šanci představit své písně čtyři kapely a tři sestavy písničkářek. A že šlo o skutečně zajímavou akci, potvrzuje i vysoká návštěvnost, čítající víc jak sedm desítek posluchačů...
 
18.10.2011 Jananas v Café Práh Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Jananas v Café PráhSobotní večer 24. září patřil v hudební brněnské kavárně Café Práh skupině Jananas, která přilákala desítky návštěvníků, jejichž počet kavárna snad ještě nepoznala. Obsazené bylo místo před pódiem, ale i u dveří a v zadní části a to nejen u baru. Atmosféra byla jedním slovem úžasná.
 
06.10.2011 Křest CD Marcipán z Toleda ve Švandově divadle Napsal uživatel Renata =o)    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Křest CD Marcipán z Toleda ve Švandově divadleTřetí zářijová neděle byla svátkem pro milovníky a vyznavače Druhé trávy, Roberta Křesťana a jejich nejnovějšího alba Marcipán z Toleda, natočeného v Nashvillu k 20. výročí kapely. Křtilo se pouze dvakrát, jednou v Praze a podruhé v Brně. Ten pražský křest se opravdu povedl. V úvodu koncertu zazněly písničky z nového CD. V první půli se na jevišti objevila Katka García a zazpívala tři písničky spolu s Druhou trávou a Robertem Křesťanem.
 
29.09.2011 Pohodová tChýně Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Pohodová tChýněSpojení "pohodová tchýně" zní poněkud nepravděpodobně, ale právě takovou si pořídila skupina Hluboké nedorozumění, když loni začala pořádat kousek za západním okrajem Prahy v prostorách chýňského Pivovarského dvora malý festival Folková tChýně. Po loňské povedené, avšak poněkud chladné premiéře se letos akce posunula na 17. září, tedy o dva týdny směrem k létu.
 
21.09.2011 Fotoohlédnutí za 15. ročníkem festivalu FOLKomín Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Fotoohlédnutí za 15. ročníkem festivalu FOLKomínV sobotu 10. září se na pražském Toulcově dvoře uskutečnil jubilejní patnáctý ročník festivalu FOLKomín. Letošní ročník byl dramaturgicky pojat jako „the best of předchozích ročníků“ a svým způsobem i to nejlepší z nastupující generace mladých folkových kapel + jeden speciální host.
 
19.09.2011 Modletické křtění Cross Country Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Modletické křtění Cross CountryHned dvakrát bylo pokřtěno nové CD Ilon Leichtové Cross Country. Poprvé sektem a podruhé deštěm, který se spustil v závěru koncertního provedení písniček z křtěného cédéčka. Kdy a kde? V sobotu 27. srpna na festivalu Modletické zvonění, které již podruhé zorganizovalo občanské sdružení Modletice sobě. Po loňské dubnové premiéře se pořadatelé rozhodli přesunout 2. ročník na srpen, kdy si slibovali teplejší počasí. Letošní nevyzpytatelné léto
 
06.09.2011 Konec léta na Střeláku Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Byl to jeden z posledních prázdninových dnů a v diáři a v hlavě nastastrelalKonec léta na Střelákuo dilema. Vyrazit do Balbínky na Jarrety a Disneyband nebo na Střelák na My3.avi a Bezefšeho? Byl večer, slovy klasika „teplý, vlahý, inu letní“ a tak bylo rozhodnuto. Než do vzduchuprosté b)Balbínky, to radši na „letní scénu Malostranské besedy“, ostrov s výhledem na zlatou kapličku a Hradčana.
 
16.08.2011 Cesta do Náměšti - Folkové prázdniny 2011 Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Cesta do Náměšti - Folkové prázdniny 2011 Nemohl jsem si nevšimnout, že nejen na stránkách portálu FOLKtime.cz vznikají debaty o stavu českých festivalů a o jejich dramaturgii, která bývá spíše chaotická, pokud tedy vůbec nějaká je. Řeč na tohle téma dali před několika týdny i tři pánové - Antonín Kocábek (redaktor portálu Týden.cz), Karel Veselý (externí recenzent Aktuálně.cz) a Tomáš Turek (hudební dramaturg ČRo-Radio Wave). Celý rozhovor najdete na stránkách aktualne.cz.
 
08.08.2011 Sobotní amfiteátr na Zahradě 2011 – část druhá Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Sobotní amfiteátr na Zahradě 2011 – část druháÚvod pátečního koncertu na amfiteátru jste mohli shlédnout v předchozí fotoreportáži. Dnes se podíváme, jak večer pokračoval. Na všechny vystupující se bohužel nedostane, ale snad vám i tak dokážeme trochu přiblížit atmosféru, jaká na Zahradě panovala.
 
27.07.2011 Sobotní amfiteátr na Zahradě 2011 – část první Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Sobotní amfiteátr na Zahradě 2011 – část prvníDnešní fotoreportáž vás zavede na první dvě vystoupení sobotního večera na amfiteátru Zahrady 2011. O zahájení letošních koncertů na největší festivalové scéně se zasloužily skupiny AG Flek a Jablkoň. První večer na amfiteátru zahajoval AG Flek. Tahle kapela se stala jednou z legend českého folkrocku už v 80. letech, kdy její jádro tvořil Ivo Viktorin, Karel Markytán, Blanka Táborská a Josef Šobáň.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 3 z 6

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
1920212223
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc