gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

FOLKové léto 2012
Termín konání Festival Místo konání
8. června FolKaliště Kaliště
8. - 9. června Jablonský Medvídek Jablonné nad Orlicí
15. - 16. června Střelické strunobraní Střelice
15. - 16. června Folkové Chvojení Vysoké Chvojno
23. června Potlach u Stráníků Kalek v Krušných horách
28. července Amfolkfest Pulčín
11. srpna Tovačovský portál Tovačov
8. září FOLKomín Toulcův Dvůr - Praha
15. září Folková tChýně Chýně
28. - 29. září Jizerská nota Hejnice
08.10.2012 32. Jizerská nota v obrazech Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Reportáže
32. Jizerská nota v obrazechJizerské hory mám zažité v zimní verzi, a proto jsem cítil velký dluh zažít Jizerky i bez sněhu a s muzikou. Tuto historickou chybu jsem se rozhodl napravit poslední zářijový víkend na 32. ročníku Jizerské noty. Předpověď počasí se měnila každou chvíli, nicméně realita nakonec předčila i ta největší očekávání. Do Hejnic jsem dorazil asi hodinu před Vlajkou a s modrou oblohou nad hlavou.
01.10.2012 Výsledky 32. Jizerské noty Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V sobotu 29. září Výsledky 32. Jizerské notyse v hejnickém autocampu uskutečnil již 32. ročník festivalu Jizerská nota. Porota ve složení: Pavel Déčko Vinklát, Lumír Kučera a Martin Novák rozhodli o následujících oceněních:
25.09.2012 Folková tChýně nabídla muziku i divadlo Napsal uživatel Jiří Esser    PDF Tisk Email
Reportáže
Folková tChýně nabídla muziku i divadloFolková tChýně našla ve svém třetím ročníku útočiště v Jinočanech u Prahy na zahradě u restaurace Mlýnský domov. Příjemný travnatý pozemek skýtal vyžití pro nejmenší v podobě trampolíny, skluzavky a houpaček, pro dospělé pak stánek s občerstvením, ale hlavně kryté pódium, kde se v průběhu odpoledne vystřídala řada účinkujících.
21.09.2012 Bleskovka o 2 vstupenky na 32. Jizerskou notu Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
O pBleskovka o 2 vstupenky na 32. Jizerskou notuoslední zářijové sobotě, ahoj v Hejnicích na notě! Pokud chcete vyhrát dvě vstupenky na tento, 32. ročník, festivalu Jizerská nota, máte právě teď šanci. Kdo správně, jako první a do diskuze odpoví na níže položené otázky, může se těšit.
20.09.2012 32. ročník Jizerské noty se blíží! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
32. ročník Jizerské noty se blíží!O víkendu 28.–29. září se v Hejnicích uskuteční 32. ročník Jizerské noty – dvoudenní festival folkové a trampské hudby, který pořádá občanské sdružení Jizerské aktivity z Liberce ve spolupráci s Městem Hejnice a sdružením Avalon Praha. Na pátečním country bále v sále restaurace U Cimpla ve Ferdinandově zahraje od 20 hod. jablonecká bluegrassová skupina Nudličky a o předtančení se postará taneční soubor The Wings z Liberce. Přijďte si zatančit i vy,
18.09.2012 Babí léto na FOLKomíně Napsal uživatel Jiří Esser    PDF Tisk Email
Reportáže
Babí léto na FOLKomíněBabí léto dopřálo folku další pěkný festival. V sobotu 8. září se v Toulcově dvoře v Praze konal už 16. ročník Folkomína. Slunce hřálo více než příjemně, když krátce po 13. hodině přivítal Lukáš Pokorný prvních pár diváků. Těm se jako první představilo kytarové duo František Vlček a Jan Matěj Rak, převážně s písněmi Jaroslava Ježka a tramskou klasikou.
13.09.2012 Bleskovka o 2 vstupenky na Folkovou Tchýni Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Bleskovka o 2 vstupenky na Folkovou TchýniTuto sobotu 15. září od 13:00 proběhne kousek za západním hranicemi Prahy v Jinočanech festival Folková Tchýně. Pokud chcete slyšet kapely jako Epy de Mye, Disneyband, Šantré, Jeronýma Lešnera, Hluboké nedorozumění a další, můžete si na místě koupit vstupenku za 100Kč nebo si zde právě nyní vysoutěžit dva volňásky zdarma. Stačí do diskuse jako první odpovědět správně na tyto otázky:
29.08.2012 Setkání v Herálci obrazem... Napsal uživatel Jiří Esser    PDF Tisk Email
Reportáže
Když jsem cestou na Humpolec bloSetkání v Herálci obrazem...udil v lijáku objížďkami před Havlíčkovým Brodem, táhly mi hlavou černé myšlenky. Jak zatočí počasí s letošním Setkáním? V Herálci ale dokáží úspěšně zaříkávat počasí. Kousek před tabulí se jménem obce přestalo pršet, jen rtuť teploměru nepřebývala příliš vysoko. Svěží vítr hnal po obloze mračna, když Míra Ošanec s Honzou Dobiášem přívítali přítomné a na pódium nastoupila jako první kapela s příhodným názvem
24.08.2012 Superbleskovka o 2 vstupenky na Modletické zvonění 2012 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Źítra, v sobotu 25. srpna se nedaleko Prahy, v Modleticích uskuteční další ročník hudebního festivalu Modletické zvonění. Pokud chcete vyhrát dvě vstupenky na tento festival, stačí, jako jindy, správně, jako první a do diskuze zodpovědět na níže položené otázky.
23.08.2012 Třetí Modletické zvonění je tu! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Již třetí ročník hudebního festivalu Modletické zvoTřetí Modletické zvonění je tu!nění chystají pořadatelé ze sdružení Modletice sobě a klubu Alfíci, který je členem organizace KVĚT – sdružení klubů dětí a dětských domovů v ČR. Elán jim neubírá ani skutečnost, že předešlé dva ročníky propršely. Naopak dodává jim to sílu a víru v to, že napotřetí to prostě vyjít musí.
17.07.2012 Bleskovka o 2 vstupenky na Amfolkfest 2012 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
PBleskovka o 2 vstupenky na Amfolkfest 2012říští víkend, 28. července se ve beskydských kopcích na konci světa uskuteční další z ročníků hudebního festivalu Amfolkfest. Pokud byste rádi na tento festival vyhráli dvě vstupenky, stačí: správně, jako první a do diskuze odpovědět na následující otázky:
10.07.2012 Kde leží hudební konec světa? V osadě Pulčín. Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Kde leží hudební konec světa? V osadě Pulčín.Již po sedmnácté se malá osada Pulčín promění ve festivalový svatostánek. Tradiční Amfolkfest neboli „Malý festival na konci světa“ zde bude v sobotu 28. července hostit oblíbené české i slovenské kapely a písničkáře. V nabitém programu si každý milovník folku najde to „své“. Vystoupí například písničkář René Souček a Pavel Strnka, Čadi, Yantar,  Blue Stones a valašský trojboj v podání kapel Veselá Bída, Dareband a dua Žamboši.
02.07.2012 Jak Střelické strunobraní oslavilo kulatiny Napsal uživatel Lucie Přikrylová    PDF Tisk Email
Reportáže
Jak Střelické strunobraní oslavilo kulatinyFestival Střelické strunobraní začínal před deseti lety jako malá přehlídka převážně místních kapel. Postupem času se pořadatelé rozhlíželi po účinkujících i dál než na Brněnsko a také protáhli festival do dvou dní. Letos festival oslavil kulaté, desáté narozeniny. Občanské sdružení Sešlost pod vedením rodiny Machátových se tedy rozhodlo udělat o víkendu 15. -16. 6. 2012 z odrůdové přehlídky kapel opravdový výběr z bobulí.
18.06.2012 2 vstupenky na Potlach u Stráníků jsou tu! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Sotva jsme dosoutěžili o vstupenky na Folko2 vstupenky na Potlach u Stráníků jsou tu!vé Chvojení nebo Střelické strunobraní, máme tu pro vás soutěž další. Pátým z festivalů v rámci FOLKového léta je Potlach u Stráníků. Oproti ostatním festivalům, které se většinou odehrávají v amfiteátrech atd., se tento koná na trošku netradičním místě….ostatně, mrkněte se na otázky níže.
14.06.2012 12. Potlach u Stráníků se blíží! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Vážení a milí přátelé a k12. Potlach u Stráníků se blíží!amarádi. Dovolte, abychom Vás pozvali 23.června 2012 na tradiční festival FTC 12. Potlach u Stráníků.  Jak jistě někteří víte, pořádáme jej v malebném prostředí příhraniční obce Kalek v Krušných horách na pozemku Kozí farmy a klubu U Drexlerů čp.13. Naším festivalem se snažíme pomoci spíše méně známým muzikantům, ale samozřejmě, že musíme pozvat i pár zvučnějších jmen v tomto žánru.
12.06.2012 Bleskovka o 2 vstupenky na Folkové Chvojení 2012 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Bleskovka o 2 vstupenky na Folkové Chvojení 2012Tento víkend se uskuteční další ročník hudebního festivalu „plného člověčí muziky“ Folkové Chvojení. Jedná se o další festival z řady námi podporovaných v rámci FOLKového léta 2012. Pokud byste rádi vyhráli dvě vstupenky na tento festival, stačí správně, jako první a do diskuze zodpovědět na následující otázky.
07.06.2012 Bleskovka o 2 vstupenky na jubilejní Střelické strunobraní 2012! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Příští víkend se nedaleko Brna uskuteční dalšíBleskovka o 2 vstupenky na jubilejní Střelické strunobraní 2012! ročník festivalu Střelické strunobraní. Pokud byste rádi získali dvě celovíkendové vstupenky, musíte správně, jako první a do diskuze odpovědět na následující otázky:
07.06.2012 Celá rodina za zábavou - XVIII. ročník Jablonského medvídka Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Snad každý z nás na konci pracovního týdne přemýšlí nadCelá rodina za zábavou - XVIII. ročník Jablonského medvídkatím, jak prožije dva dny volna, vytoužený víkend. Někdo hledá novou inspiraci, někdo nové kamarády a někdo kulturní vyžití pro celou rodinu v pohodovém a klidném prostředí. Proto jsme pro Vás opět připravili další ročník tradičního folkového festivalu, plného kvalitní hudby, zábavy pro dospělé i pro děti, jídla, pití
31.05.2012 Bleskovka o 2 vstupenky na festival FolKaliště! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Stejně jako v předchozí letech jsme se i letoBleskovka o 2 vstupenky na festival FolKaliště!s rozhodli v rámci akce Folkové léto podpořit několik „malých“ festivalů. Dnes vám nabízíme možnost vyhrát dvě vstupenky na jeden z prvních festivalů – FolKaliště. Tento festival se uskuteční již příští víkend, tj. 8. – 9. června. Ostatní detaily a možná i nápovědu k níže položeným otázkám najdete na internetových stránkách festivalu.
31.05.2012 Střelické strunobraní aneb výběr z bobulí v rodinném kruhu Napsal uživatel Ondřej Machát    PDF Tisk Email
PR
Ve dnech 15. a 16.6. 2012 se ve StřeliStřelické strunobraní aneb výběr z bobulí v rodinném kruhucích u Brna koná již po desáté festival nazývaný Střelické strunobraní. Jedná se o odrůdovou přehlídku kapel vybíraných napříč žánry, i když upřímně řečeno, festival vyšel původně z country-folkové dramaturgie. Ta se ale postupně rozevřela i jiným odvětvím muziky, jako je například ethno, blues, alternativa, rocku, funky a další.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Kalendář

<< Červenec 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
151617181920
2930    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc