gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

24.03.2014 Koncert Pepy a Matěje Štrossových ve Studiu NOC (Jana Štěpánková)    PDF Tisk Email
Reportáže
Druhou březnovou neděli se v královéhradeckém Country clubu Lucie uskutečnila další veřejná nahrávka koncertu Folk žije!. Až z dalekého Klášterce nad Ohří přijel koncertovat písničkář Pepa Štross. A nepřijel sám… Na pomoc si přizval svého syna Matěje, který ho doprovázel na elektrickou kytaru. Matěj je duší rocker, a proto nebylo divu, že písně Pepy Štrosse získaly místy i jiný než swingový nádech. V jedné písni  dokonce zazněla  i metalová kytara.....
Vystoupení pánů Štrossových nebylo pastvou pro uši jen po stránce hudebních doprovodů, ale též z důvodu nevšedních slovních obratů a slovních hříček. Nejeden literární teoretik by si přišel na své, kdyby začal jednotlivé rýmy rozebírat. Pepa Štross také patří mezi to málo osvícenců, kteří i smutná témata dokážou zpracovat s nevšedním nadhledem, například píseň O neštěstí je toho důkazem.

Je také potřeba zmínit průvodní slovo, kterým tento písničkář své písně provází. Nevšední všední zážitky ze svého života prolíná verši vlastními i verši klasiků, např. Williama Shakespeara, nebo Josefa Kainara, a vždy s výborným přednesem, který však není vyumělkovaný, a proto mu lze věřit každou myšlenku.

Pepa Štross
Pepa Štross
FOTO: Petr Svoboda
Matěj Štross
Matěj Štross
FOTO: Petr Svoboda

Posluchače určitě zaujala zvláštní „podnožka“, kterou si písničkář podpíral nohu. Opravdu se jejich zrak nemýlil, jednalo se o plastiku krokodýla, který mohl evokovat spojitost s „Budyňským drakem“, krokodýlem, kterého ze svých cest přivezl v roce 1518 Jan Zajíc z Hazmburka a do dnešních dnů patří k hlavním lákadlům expozice hradu Budyně nad Ohří.

V závěru je ještě potřeba zmínit, že Pepu Štrosse můžete vidět i v rámci společných komponovaných představení s Radimem Uzlem.

Koncert Pepy a Matěje Štrossových zaznamenal Český rozhlas Hradec Králové a budete si jej moct poslechnout ve středu 26. března od 20:00 ve Studiu NOC v rámci společného vysílání na všech regionálních stanicích Českého rozhlasu.

.
.
Pozvánka na vlnách Českého rozhlasu

 

 

 

 


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
1920212223
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc